Fotbalistky Sigmy si v úvodním zápase sezony z Teplic body nepřivezly a na domácí půdě v souboji s FC Praha navíc brzy prohrávaly. Rozhodit se tím ovšem nenechaly a šly rázně za obratem.

„Chtěli jsme se odpíchnout od druhého poločasu v Teplicích, co se týče důrazu a pohybu, a povedlo se nám to. Věděli jsme, že bude rozhodovat fyzická kondice, kterou máme,“ prohlásil trenér Sigmy Ondřej Fojtík.

Jeho svěřenky dokázaly na rychlý gól Pražanek bleskově odpovědět, když míč odražený od břevna po střele Lucie Tomešové dorazila do sítě Martina Bulavová.

Další šance ovšem Hanačky nevyužily a zápas pomalu směřoval k nerozhodnému výsledku.

„Naštěstí nám vyšla krásné střídání. Byli jsme hladovější po výhře, což se ukázalo jako klíčové,“ pochvaloval si kouč Ondřej Fojtík.

Vítěznou branku vstřelila v 82. minutě Klára Vajdíková. O dvě minuty později přidala další gólovou lahůdku Tereza Dorotovičová, která byla na hřišti sotva pět minut.

„Holky pochopily, že nejúčinnější řešení bývá to nejjednodušší. Střelami z dálky se nám to povedlo,“ konstatoval kouč.

Jeho tým se musel v Drahlově vypořádat se špatným terénem.

„Na tomhle se těžko hraje fotbal, hřiště je měkké, boří se a hrozí zranění. Zvažujeme, že bychom hráli na umělce na Andrově stadionu,“ uvedl trenér Ondřej Fojtík.

V příštím zápase 2. ligy Sigma zajíždí do Čáslavi. Další domácí zápas je naplánovaný na 28. září proti Líšni.

Trenér Sigmy Radoslav Látal
Látal: Převaha opavských fans mě mrzí. Olomouc bývala fotbalové město

SK Sigma Olomouc – FC Praha 3:1 (1:1)

Branky: 14. Bulavová, 82. Vajdíková, 84. Dorotovičová - 6. Mehič. Rozhodčí: Čampišová – Přecechtěl, Antoníček. ŽK: Bulavová – Zemjánková. Diváci: 80.

Olomouc: Herynková – Vykopalová (70. Vajdíková), Holcová, Houdková, Gnipová (88. Špunarová) – Pěrušková (59. Knápková), Tomešová, Vítková, Bulavová, Makošová (87. Večeřová) – Brudná (79. Dorotovičová). Trenér: Ondřej Fojtík.

FC Praha: Vršatová – Tulachová, Soukeníková, Zemjánková, Lerchová, Pavlisová, Rubešová, Kobesová (69. Birošíková), Mehič, Bottová, Hniličková (82. Nachtneblová). Trenér: Jan Trousil.