Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Fotbalistky potvrdily druhou příčku v MSFL

Olomouc -V posledním podzimním utkání na domácí půdě porazily olomoucké fotbalistky družstvo s prvoligovými zkušenostmi z Holešova. Olomoučanky měly téměř celé utkání pod kontrolou a nakonec výrazně zvítězily.

4.11.2008

Fotbalistky Nových Sadů v červeném.Foto: Andrea Suttnerová

Poslední podzimní zápas na domácí půdě sehrály fotbalistky Nových Sadů s týmem z Holešova, který ještě v sezóně 2006/07 hrál v nejvyšší soutěži. Úvodní minuty patřily domácím hráčkám, které si vypracovaly několik šancí. Ujala se až pěkná akce v šesté minutě. Do vápna poslala míč Lexová a Nováková kopem přes hlavu překonala hostující gólmanku – 1:0.

Obdržený gól soupeřky nabudil a většinu prvního poločasu měly více ze hry. Gól však nepřicházel. Domácí se k ohrožení svatyně Holešova dostávaly jen sporadicky, přesto se v závěru prvního poločasu dostaly do šance, kterou využily. Lexová poslala míč patičkou na Hekelovou, ta z první prodloužila Drahníkové a její nekompromisní levačka zařídila gól do šatny.

Druhý poločas začal pro domácí hráčky rychlým budíčkem, když nepřesnou přihrávkou vybídly Holešovské ke skórování – 2:1. Domácí hráčky se však rychle probudily a dvěma brankami zažehnaly případné problémy. Ve 47. minutě poslala Lexová míč z hranice vápna přesně k tyči a o dvě minuty později se do listiny střelkyň zapsala poprvé v utkání Hekelová, když volejem zužitkovala centr Lexové.

Když se po čtvrthodině hry trefila Hekelová do černého podruhé a domácí tým tak zvýšil vedení na 5:1 bylo jasné, že body zůstanou v Olomouci . V 73. minutě sice Holešov po pěkné akci snížil, ale poslední slovo měl domácí tým.

Druhou branku v utkání zaznamenala Drahníková, která dostala zpětnou nahrávku od Němcové a ještě před hranicí velkého vápna poslala nechytatelnou střelu do šibenice holešovské branky. Poslední podzimní utkání sehrají Olomoučanky s rezervou prvoligového 1. FC Brno na umělé trávě v Brněnských Ivanovicích.

FK Nové Sady – FK Holešovské holky 6:2 (2:0)

Branky: 44. a 81. Drahníková, 50. a 65. Hekelová, 6. Nováková, 47. Lexová. Sestava N. S.: Lakomá – Crhová, Štěpánková, Kopřivová (85. Osmanová), Vítková (72. Žváčková), Němcová, Nováková, Drahníková, Peňázová (65. Pikartová), Hekelová, Lexová. Trenér Jiří Kalvach.

Další výsledky: Comfort Dobratice – 1. FC Přerov 0:3 (0:1), branky Glozygová 2, Mokrušová. FC Nesyt Hodonín – 1. FC Brno B 2:1 (1:0), branky Podrazilová, Blahová – Junáková. Ocmanice – Spartak Lubina 0:3 (0:1), branky Mičková, Michnová, Marková. Slovan Ostrava – Sokol Studenec 5:0, branky nehlášeny. 1. DFC Hlučín – ČSAD Havířov 9:0 (3:0), branky Hlavenková 5, Blahová, Schwarzerová, Káňová V., Křečková.

Střelkyně: 19 – Hlavenková (Hlučín), 12 – Lexová (Nové Sady), 11 – Hekelová (Nové Sady) 10 – Blahová (Hodonín), 7 – Lamáčková (Hodonín), 6 – Drahníková (Nové Sady), 5 – Nováčková Iveta (Ocmanice), Šilhárová (H. holky), Maláčová (Havířov), Hasičková (Studenec), Glozygová (Přerov), Blahová (Hlučín), Křečková (Hlučín).