Domácí tým nastoupil bez čtyř zraněných hráček základní sestavy, přesto se hned ve 12. minutě ujal vedení, když nadvakrát uspěla Černá. V prvním poločase měly Olomoučanky ještě několik slibných příležitostí, do šaten se však odcházelo za stavu 1:0.

Také vstup do druhé půle se domácímu celku vydařil, když Drahníková využila dobrou zpětnou přihrávku Pavláčkové a zvýšila na 2:0. Jihlava se dvacet minut před koncem zápasu dostala ke snížení, kdy se z pokutového kopu trefila Žampová. Olomouckým fotbalistkám ale radost z vítězství soupeřky ve zbývajících minutách utkání nepřekazily.

„Jsem rád za tři body, herně to nebylo tak přesvědčivé jako v minulých zápasech. Na souhře týmu se projevila neúčast zraněných hráček základní sestavy," hodnotil zápas domácí trenér Radovan Dluhý-Smith.

Tomu dělá radost pohled na tabulku, ve které má již Olomouc solidní náskok.

„Vedeme o čtyři body, ale držíme se při zemi. Teď se budeme připravovat na další utkání v Bruntálu, jdeme zápas od zápasu. Všechny hráčky by měly být již k dispozici," dodal Dluhý-Smith.

1. FC OLOMOUC – FC VYSOČINA JIHLAVA 2:1 (1:0)

Branky: 12. Černá, 52. Drahníková – 71. M. Žampová z pen. Rozhodčí: Sedláček – Bartuňek, Vojáček.

Olomouc: Antalíková – Pitáková (66. Neumannová), Robotová, Havlíčková, Samsonková – Štěpánková, Drahníková, Černá, Hýlová – Pavláčková (90. Němcová), Peňázová (46. Dýčková). Trenéři: Novotný a Dluhý-Smith.