Utkání nezačalo pro hostující hráčky dobře, již v 8. minutě prohrávaly 1:0, a to zbytečně zbrklým obraným zákrokem Kubové, která doslova vymetla šibenici své spoluhráčce Pikartové v bráně. O osm minut později ale našla Mokrušová přesným pasem nabíhající Kopečkovou, která předběhla obránkyni, šla sama na překvapenou brankařku a tvrdou ránou vyrovnala stav utkání na 1:1.

Aktivně hrající Kopečková se za dalších šest minut dostala opět do podobné situace, tentokrát vybíhající brankařku nejdříve nastřelila, ale odraženým míčem ji chytře a rychle přelobovala do brány a zvýšila na 2:1 pro Nové Sady.

Druhý poločas byl opět ukázkou rychlé a tvrdé hry domácích hráček, které se dostaly do několika slibných šancí jako v prvním poločase, které ale nedokázaly gólově zužitkovat.

Za to v 50. minutě se Mokrušová po narážečce s Lexovou dostala až do vápna a nekompromisně polovysokou ránou prostřelila gólmanku – 1:3.

O sedm minut na to zahrávaly domácí hráčky přímý kop, Rýdlová nastřelila břevno a dobíhající Hrazdilová nejlépe zareagovala a míč doklepla do sítě – 2:3.

Domácí v závěru utkání zvýšili tlak a snaha po vyrovnání byla znát. Novosadské hráčky ale trpělivě odolávaly a snažily se ještě v závěru utkání svými brejky ohrozit bránu Valašek, což se již nepovedlo a tak výsledek utkání zůstal 2:3 a hráčky Nových Sadů se tak opět posunuly blíže k získání prvního místa v tabulce.

Příští a poslední mistrovské utkání hrají FK Nové Sady doma s TJ Sokol Horní Bečva, a to v neděli od 12.30.

TJ Valašské Meziříčí – FK Nové Sady 2:3 (1:2)

Branky Nových Sadů: 16. a 22. Kopečková, 50. Mokrušová.

Sestava Nových Sadů: Pikartová – Vytřísalová, Kubová, Teindlová, Balusová (50. Suchánková), Hrabalová (65. Božičevičová), Bartošková, Lexová, Kopečková, Mokrušová, Ganiecová. Trenérka: Marcela Míšelnická. (spo)