Nejprve se hlavičkou ve 2. minutě po rohovém kopu prosadila Lexová, vzápětí přidala gól Ganiecová, která se prodrala mezi obránkyněmi a ze šestnáctky umístěnou přízemní ránou prostřelila domácí gólmanku.

Hostující hráčky měly nadále velkou převahu se spoustou gólových příležitostí. Další gól padl v 19.minutě z trestného kopu Mokrušové, který skončil na břevnu domácí branky, ale pohotová Ganiecová odražený míč uklidila do odkryté branky.

Skóre první půle uzavřela aktivně hrající Dorotovičová, když využila chybné rozehrávky domácí brankařky, získala míč a z 25 metrů střílela do prázdné branky.

Ve druhém poločase již hra nebyla tak pohledná jako v první půli, domácí se soustředily na důrazné odkopávání míčů a hra tak pozbyla plynulosti.

Brankové příležitosti hráčky Nových Sadů nevyužily, domácí hodně podržela výborná brankařka Hronová.

Až v 80.minutě zvýšila na konečných 5:0 Mokrušová. Po chytrém lobu Kopečkové za obranu domácích rychlou kličkou obešla vybíhající gólmanku a umístila míč do opuštěné branky.

„Od začátku jsme byly lepším týmem a zaslouženě jsme vyhrály a upevnily si tak první pozici v tabulce. Prověrka pro nás bude v neděli, kdy nás čeká těžké utkání s Holešovem, který je jedním z nejlepších týmů této soutěže," zhodnotila utkání trenérka Nových Sadů Marcela Míšelnická.

V neděli 27. září od 12:30 tak na sebe narazí první s třetím týmem tabulky.

MFK Vítkovice – FK Nové Sady 0:5 (0:4)

Branky: 6. a 19. Ganiecová, 2. Lexová, 30. Dorotovičová, 80. Mokrušová

Nové Sady: Pikartová – Vytřísalová, Kubová, Teindlová, Slaninová, Suchánková, Kopečková, Lexová, Dorotovičová, Ganiecová, Mokrušová. Trenérka: Marcela Míšelnická.

(spo)