Proti Stachovicím měl domácí tým výborný nástup, okamžitě si získal na hřišti respekt a aktivitou dočista zmátl hostující hráčky Stachovic. Nejdříve v 5. minutě zatáhla po levé straně míč Hrabalová, kličkou se zbavila obránkyně, její centr hlavičkovala do vápna Ganiecová, tam číhala Lexová, která míč prudce vstřelila do brány – 1:0. Hned z další akce, o dvě minuty později, utekla Mokrušová, zatažený míč nahrála prudce pod sebe na nabíhající Novákovou, která přesnou střelou na zadní tyč dala nechytatelný gól – od tyčky do branky – 2:0.

V druhém poločase padly ještě dva další góly do sítě Stachovic, v 53. minutě zužitkovala Mokrušová perfektní centr zprava od Kopečkové na zadní tyč a zvýšila na 3:0. Další akce již byly k vidění méně, hra se spíš ubírala neúspěšnými nákopy na obou stranách a vytratila se pohledná hra domácích. Až v závěru utkání, v 80. minutě, za faul ve vápně na pronikající Lexovou, byl nařízen pokutový kop, který kapitánka domácího týmu s přehledem proměnila a ukončila tak utkání výsledkem 4:0.

FK Nové Sady – TJ Slavia Stachovice 4:0 (2:0)

Branky: 53. a 80. z pen. Mokrušová, 5. Lexová, 7. Nováková.

Sestava Nových Sadů: Pikartová – Petrášová, Vytřísalová (33. Teindlová), Kubová, Balusová (62. Slaninová), Hrbalová (70. Pospíšilová), Nováková, Lexová, Kopečková, Mokrušová, Ganiecová. Trenérka: Marcela Míšelnická.

Hubené, ale důležité vítězství, si připsaly fotbalistky FK Nové Sady v nedělním utkání se Spartakem Lubina. Bohužel v tomto zápase se na Nových Sadech nehrál pohledný fotbal, ale oboustranná nakopávaná mezi šestnáctkami, domácí hráčky se nedostaly do svých rychlých akcí, soupeřky poctivě bránily a důraznými odkopy jim mařily průniky a ohrožení své branky.

Až v 57. minutě zahrávala Kopečková trestný kop, odražený míč se ve vápně dostal k Teindlové, a ta pohotově a přesně umístila míč k pravé tyči. Ani tento gól ale nenastartoval domácí hráčky k efektivnější hře, své šance nevyužily, v závěru utkání ještě několikrát musela domácí podržet brankařka Pikartová a tak všichni rádi slyšely píšťalku hlavního rozhodčího, který ukončil trápení, důležité body jsou doma a pomohou tak určitě v boji o první místo v tabulce.

V sobotu jedou hráčky FK Nové Sady na horkou půdu do Valašského Meziříčí, kde je čeká jeden z nejtěžších soupeřů této skupiny.

FK Nové Sady – Spartak Lubina 1:0 (0:0)

Branka: 57. Teindlová.

Sestava Nových Sadů: Pikartová – Petrášová, Nováková, Kubová (46. Teindlová), Balusová, Hrabalová (65. Božičevičová), Bartošková (60. Slaninová), Lexová, Kopečková, Mokrušová, Ganiecová. Trenérka: Marcela Míšelnická. (spo)

Tabulka

close Tabulka zoom_in