FK Nové Sady – 1.FC Přerov 3:1 (3:0)

Krátce po zahájení hry se dostala ke střelbě domácí Lexová, nedůraznou střelu zlikvidovala gólmanka Přerova. V páté minutě kopala Drahníková rohový kop, po kterém Němcová orazítkovala břevno.

První gól přinesla 16. minuta. Úspěch slavil důraz Hekelové. Využila chybičku obrany, dokázala vystřelit a odražený míč stihla ještě vrátit do sítě přerovské branky.

Ve 26. minutě kopala Drahníková čtvrtý roh v utkání a tentokrát se domácí hráčky dočkaly. Mířila přesně Lexová. O tři minuty později předvedly Olomoučanky nejhezčí akci utkání a byla jen škoda, že pěkná střela Drahníkové jen těsně minula horní růžek branky.

Ve 35. minutě vyšel další rohový kop domácích, u kterého byly stejné aktérky jako při druhé brance. Drahníková centrovala, Lexová střílela – 3:0. Po přestávce měly první šanci opět domácí hráčky, ale střídající Pikartová výbornou šanci nevyužila.

V 56. minutě faulovala ve vápně Žváčková a přerovská Mokrušová z pokutového kopu zařídila čestný gól hostů. O čtyři minuty později přerovská Matyášová vystrašila z přímého volného kopu domácí gólmanku Lakomou, která ovšem parádním zákrokem vytáhla míč nad břevno.

Ve zbývajícím čase se úroveň utkání pomalu vytrácela. Domácím hráčkám dvoubrankové vedení zřejmě stačilo a přerovská děvčata neměla na případný obrat dostatek sil.

Branky: 26. a 35. Lexová, 16. Hekelová – 56. Mokrušová (p.k.). Rozhodčí: Radek Svoboda.

Sestava N.S.: Lakomá – Peňázová (46. Pikartová), Štěpánková, Žváčková (70. Grundová), Nováková, Kopřivová, Lexová, Drahníková, Hekelová, Němcová, Vítková (46. Crhová). Trenér Jiří Kalvach.

Přerov: Procházková – Dýčková, Pospíšilová, Hanáková, Divinová – Matyášová, Petrášová, Mokrušová, Janků – Glozygová, Mikulová. Trenér Radek Vyskočil.

Další výsledky 8. kola

Comfort Dobratice – ČSAD Havířov 1:4 (0:3), branky Veselá – Mynářová 3, Maláčová
Ocmanice – FC Nesyt Hodonín 1:1 (0:0), branky Nováčková – Dřímalová
Slovan Ostrava – Spartak Lubina 0:1 (0:0), branka Čapková
FK Holešovské holky – Sokol Studenec 4:2 (2:0), branky Gulánová, Sehnalová, Šilhánová, Horníková – Hasičková, Vlasáková
1.DFC Hlučín – 1.FC Brno B 10:0 (5:0), branky Hlavenková 3, Mikolajská 2, Křečková 2, Blahová, Marková, Špacírová.