V sobotu zamířila Olomouc na Julisku, kde na svěřenkyně Miloslava Novotného čekala Dukla, účastník druhé české ligy.

V neděli se Moravanky střetly s třetiligovým DFK Bohemians 1905.

„Příprava je v plném proudu a na programu máme devět přípravných utkání. Po loňské zkušenosti s jednodenní návštěvou Slovenska jsme se letos rozhodli navštívit na víkend Prahu a sehrát utkání pro nás s netradičními soupeři," prozradil olomoucký trenér Miloslav Novotný.

Po utkáních na straně Hanaček vládla spokojenost.

„Sobotní utkání s Duklou nebylo vůbec jednoduché. Podařilo se nám zvítězit 3:1, ale kdybychom lépe řešili koncovku, skóre mohlo být ještě výraznější. Proti Bohemce dostaly příležitost hráčky širšího kádru, jsem rád, že si mohly zahrát s lehčím soupeřem a nedaly Klokankám šanci," konstatoval Novotný.

Koncem týdne 1. FC Olomouc cestuje na soustředění do Nového Jičína, kde chce realizační tým zapracovat na taktice, defenzivě i přechodu do útoku.

Přípravné utkání s Baníkem Ostrava bude pro Hanačky dobrou prověrkou.

„Tým by neměl doznat již značných změn pro jarní část sezony a hlavně výsledky v přípravě jsou příslibem, že pro jarní část soutěží, kde budeme bojovat o postup. Navíc si některé hráčky řekly o nominaci do širšího reprezentačního výběru do sedmnácti let, což mne velmi těší," řekl manažer klubu Radek Kubíček.

FK Dukla Praha – 1. FC Olomouc 1:3 (0:2)

Branky Olomouce: Drahníková, Stanjurová, Benková.

Olomouc: Pospíšilová – Havlíčková, Robotová, Antalíková, Štěpánková (46. Samsonková) – Pavláčková, Drahníková, Vítková, Černá (65. Soviak) – Stanjurová, Zmeškalová (46. Benková).

DFK Bohemians 1905 – 1. FC Olomouc 0:11 (0:5)

Branky: Samsonková 2, Zmeškalová 2, Drahníková, Stanjurová, Dýčková, Benková, Antalíková, Robotová, Soviak.

Olomouc: Pospíšilová – Horáčková, Robotová, Antalíková, Balunová – Soviak (60.Pavláčková), Drahníková, Vítková (46. Zmeškalová), Štěpánková (46. Samsonková) – Stanjurová (46. Benková), Dýčková.