V obou týmech došlo k několika hráčským změnám, ten olomoucký navíc značně omlazený, po generační výměně.

Olomouckým fotbalistkám se podařilo favorita zaskočit, když důsledně plnilo taktické záměry, které eliminovaly hru Hodonína.

„Výborně kombinují ve středu hřiště, na hrotu mají dvě velmi rychlé hráčky, hrají důrazně. Myslím si, že jsme holky na utkání dobře připravili a vše, co jsme si řekli v kabině před zápasem, jsme plnili,“ pochvaloval si olomoucký trenér Miloslav Novotný.

Ke třem bodům nastartoval Olomoučanky povedený úvod utkání, když se již ve třetí minutě střelou z dálky, trefila kapitánka Tomešová. Ještě do poločasu přidala další branky Smoliková, které výborně zužitkovala tři brejkové situace, ve 13., 33. a 43. minutě.

„Vyšel nám úvod utkání, poměrně rychlé tři branky se na domácích určitě podepsaly. Dařilo se nám proměňovat naše brejkové situace,“ ocenil kouč olomouckého týmu.

Po přestávce přidala po individuální akci pátou branku Tomešová a bylo rozhodnuto. Spolehlivě odchytala utkání gólmanka Bednaříková.
„Z první výhry máme radost, je to však jen první střípek. Holky hrály uspokojivě a na to jaký máme mladý tým, je musím opravdu pochválit,“ dodal trenér Novotný.

V úvodním domácím zápase hostí olomoucký tým v neděli od 11 hodin Teplice.

FC NESYT Hodonín – 1. FC Olomouc 0:5 (0:4)

Branky: 13., 33., 43. Smoliková, 3., 67. Tomešová.

Olomouc: Bednaříková – Hegrová, Makošová, Weidingerová, Houdková – Koudelková, Hájková – Čislinská (75. Malinová), Tomešová (80. Skopalová), Vajdíková – Smoliková (70. Grygarová). Trenéři: Novotný, Koudelka. (spo)