Brněnské fotbalistky porazily olomouckého rivala během podzimní části soutěže už podruhé a s osmnácti body se vyhřívají na vedoucí příčce tabulky. Naopak Olomouc je s jednou výhrou čtvrtá, tedy na samotném chvostu.

Hanačky se na podzim jakoby schovávaly ve stínu výkonů z loňské sezony, kdy Moravskou fotbalovou ligu žen ovládly a dokonce bojovaly proti Bohemians Praha o postup do nejvyšší soutěže.

„Příčiny tohoto neúspěchu pramení už z dřívějška. Letní přípravu absolvoval malý počet hráček, takže jsme ani nedělali soustředění. Důsledkem toho je slabší kondice hráček a pak už chybělo jenom málo k tomu, aby se jim přestalo dařit a ztratily sebevědomí ve hře s míčem," prohlásil olomoucký trenér Miloslav Novotný.

Dalším výrazným problémem byl odchod brankářky Pospíšilové, za kterou se nepodařilo najít náhradu. „V brance se tak střídaly hráčky z pole a to taky není ideální," konstatoval trenér Novotný.

„Bohužel gólmanky jsou v ženském fotbale nedostatkové zboží. Zkoušeli jsme nějaké získat z futsalu, ty si ale nakonec na velkou bránu netroufly," vysvětlil olomoucký trenér, který je ze zisku pouhých tří podzimních bodů za výhru v Heršpicích pochopitelně zklamaný.

„Představovali jsme si, že to bude rozhodně lepší. Teď musíme přes zimu potrénovat a dát hráčkám pořádně zabrat. Myslím, že tým má potenciál a horší to už být rozhodně nemůže," pousmál se lodivod olomouckých fotbalistek.

Moravská fotbalová liga žen se letos smrskla na souboj čtyř týmů, což kvalitě rozhodně nepřidá.

„Celkově je moravská liga na ústupu. Dřív tam bývalou dvanáct družstev, minulou sezonou šest a teď po odstoupení Jihlavy už jenom čtyři týmy. Těch zápasů je pak samozřejmě málo," řekl už před časem olomoucký trenér Novotný.

Hanačky boj o lepší příčky na jaře rozhodně nevzdávají. „Věřím, že na druhé místo se ještě dotáhneme," prohlásil trenér.

Olomoucké fotbalistky teď v rámci zimní přípravy čekají i mezinárodní halové turnaje. První z nich se hraje 7. prosince v olomoucké Čajkaréně pod názvem Mikulášský turnaj 2013. „Rozhodně to nechceme podcenit. Přece jen jde o prestiž, takže jsme tomu už podřídily přípravu a trénujeme v hale," dodal trenér Miloslav Novotný.

1. FC OLOMOUC – FC ZBROJOVKA BRNO 0:4 (0:2)

Branky: Fritzová 2, Hádlíková, Vejlupková.

1. FC Olomouc: Svobodová – Horáčková, Samsonková, Robotová, Havlíčková – Antalíková (60. Soviak), Vítková (64. Peňázová) – Pavláčková, Stanjurová, Šebestová (64. Mrázková) – Černá. Trenér: Miloslav Novotný.

Tabulka

Tabulka