Ztráta formy. Fotbalistky Nových Sadů završily podzim dvěma prohrami

„Závěr se nám příliš nepovedl, přesto přezimujeme na pěkném třetím místě. Za podzim holky i tak chválím, odvedly kus dobré práce," neskrývala spokojenost trenérka Marcela Míšelnická.

Heršpice, kterým odpadl dopolední zápas druhé celostátní ligy s Baníkem Ostrava, se přijely vyřádit na hřiště Nových Sadů, a to v kompletní sestavě družstva "A".

Domácí byly zaskočeny již před utkáním a bylo to vidět také na hřišti. Již v 7.minutě se Heršpice ujaly vedení brankou Krištofové, další přidala Ondřejková.

Po první sprše se ale domácí hráčky vzpamatovaly a postupně se dostávaly do šancí, ve 30. minutě snížila na 1:2 Ganiecová, která se po nahrávce Mokrušové omotala kolem stoperky a vybíhající brankařku chytře přelobovala. U dalších následujících dvou gólů Heršpic zaspala domácí gólmanka Pikartová a usnadnila tak hostům vedení 1:4.

Na 2:4 snížila z penalty Mokrušová a svitla naděje na zkorigování zápasu, ale tu rychle zhatila Malatová, která se po rohovém kopu Heršpic nejlépe orientovala ve skrumáži a nedůrazné odkopy domácí obrany potrestala brankou na poločasový výsledek 2:5.

Do druhého poločasu nastoupily ještě další posily hostů z Ghany a za jejich viditelného přispění přidaly ještě další tři branky a utkání tak skončilo vysokou výhrou Heršpic 2:8.

„Soupeř nás zaskočil nejdříve složením družstva, které přijelo, a potom také na hřišti, protože Heršpice hrály výborný a rychlý fotbal se spoustou šancí. Naše holky se dostaly také do šancí, ale výborná brankařka Havlíčková nedovolila dát domácím více branek. Tempo bylo velice rychlé a přetížená obrana vytvářela chyby, které hostí využily. Hráčky také neunesly neférové poměřování sil a zavládla nepohoda, která se projevila i na výkonu," hodnotila zklamaně trenérka domácích Marcela Míšelnická.

FK Nové Sady – Lokomotiva Brno Horní Heršpice „B" 2:8 (2:5)

Branky: 30. Ganiecová, 41. Mokrušová z pen. – 7. Krištofová, 24. Ondřejková, 33., 44., 60. a 88. Malatová, 37. Haklová, 79. Ampah. Rozhodčí: Kulička – Petr, Pohl. Diváků: 50.

FK Nové Sady: Pikartová – Vytřísalová, Kubová, Teindlová, Kopečková, Dorotovičová (62. Hrabalová), Lexová, Nováková, Bellová (62. Pospíšilová), Ganiecová, Mokrušová. Trenérka: Marcela Míšelnická.

Brno – Horní Heršpice: Havlíčková, Ducháčková (46. Ampah), Haklová, Malá, Peschelová, Velebová (46. Hagan), Holcmanová, Novotná, Krištofová, Malatová, Ondřejková.

V posledním utkání sice Nové Sady v poločase vedly, přesto z Valašského Meziříčí odjely s prohrou 1:4.

K poslednímu utkání podzimní části sezóny se vydaly hráčky Nových Sadů na tradiční malou umělku do Valašského Meziříčí. Nástup měly víc než výborný, již ve druhé minutě parádně zatáhla Hrabalová míč po levé straně a ve vápně dávala prudkou přihrávku na nabíhající Ganiecovou, která se kličkou zbavila obránkyně i brankařky a zahájila utkání – 0:1.

Domácí ale zahrozily střelou Jurčové do šibenice, kterou skvělým zákrokem vytáhla Pikartová. Ta hasila i další šanci domácích po chybné rozehrávce Novákové. Ve 37. minutě po nahrávce Mokrušové z hranice šestnáctky střílela parádní ránu Teindlová, bohužel však střela skončila na břevně.

V 51. minutě druhého poločasu byla nepochopitelně odpískaná penalta pro domácí po nevinném souboji, a tak domácí gólem Vlčkové vyrovnaly na 1:1. Novosadské hráčky otřesené podivným zvratem v utkání se nechaly zatlačit na svou polovinu hřiště a hned v 55. minutě utekla Hrabalové Pernická, zatáhla do vápna, klikou se zbavila Slaninové a zkušeně zamířila svou střelu do branky na zadní tyč – 2:1.

Hostující hráčky se odhodlaně dostávaly čím dál více před domácí branku, ale zakončení se jim nedařilo, domácí obrana své vedení jistila neustálými dlouhými nákopy míčů a hledáním rychlých útočnic, a tak ke konci zápasu utekla Rýdlová po pravé straně a zvýšila na 3:1. Dvě minuty před koncem faulovala unikající Pernickou ve vápně Pospíšilová a tentokrát správně nařízený pokutový kop proměnila Lukášová a ukončila tak utkání výsledkem 4:1.

„V dnešním zápase nás zlomila sporně nařízená penalta a absolutně nevyhovující malé a úzké umělé hřiště, přitom areál ve Velkém Meziříčí má dvě krásné travnaté plochy. Dnes nám to ale nešlo, potřebujeme prostor. Za podzimní část sezóny holky i tak chválím, odvedly kus dobré práce," hodnotila trenérka Míšelnická.

V sobotu 7. 11. 2015 ve 14 hodin hrají fotbalistky FK Nové Sady na domácím hřišti 2. kolo poháru KFŽ, a to se soupeřem FC Olomouc.

TJ Valašské Meziříčí – FK Nové Sady 4:1 (0:1)

Branky: 52. Vlčková z pen., 55. Pernická, 82. Rýdlová, 88. Lukášová z pen. – 2. Ganiecová. Rozhodčí: Páral. ŽK: 60. Mokrušová. Diváků: 30.

FK Nové Sady: Pikartová – Nováková, Kubová, Teindlová, Kopečková, Hrabalová (63. Pospíšilová), Lexová, Nováková, Bellová (46. Balusová), Ganiecová, Mokrušová. Trenérka: Marcela Míšelnická.

Valašké Meziříčí: Lukášová, Randuchová (88. Pospíšilová), Vlčková, Chlápková, Kovaříčková, Pernická, Jurčová (76. Janíčková), Krčmářová, Rýdlová, Skramuská, Hrazdilová (85. Holeňová).