Po prohře v Hodoníně chtěly novosadské hráčky doma soupeři oplatit porážku a hned od začátku utkání na nich byla vidět velká snaha a bojovnost.

Několik šancí v úvodu sice hostující brankářka Horáková pochytala, na střelu Mokrušové z 27. minuty už ale byla krátká.

Móri vhodila dlouhé autové vhazování, které nechtěně hlavou prodloužila jedna z hodonínských fotbalistek až k Mokrušové a ta z jedničky vypálila nechytatelnou ránu do šibenice – 1:0.

Do konce poločasu si domácí udržovaly převahu na hřišti, ale v druhém poločase došlo ke střídání dvou hráček domácích a bylo to citelně znát. Hra Olomouce začala být nesoustředěná a vzniklých chyb využívaly hostující hráčky k rychlým brejkům.

V 55. minutě utekla obraně rychlá Blahová, zkušeně poslala lehký míč na zadní tyč do protipohybu Lakomé a vyrovnala. V 75. minutě po chybné rozehrávce domácích na půlce využily hostující hráčky šance a špatně pokrytá Blahová s přehledem přidala svůj dnešní druhý gól – 1:2.

Deset minut před koncem přidaly hráčky Hodonína ještě třetí gól, a to přímo z rohu, když prudký míč na přední tyč hlavou tečovala Podrazilová a od břevna se míč odrazil přímo do brány.

I přes veškerou snahu se Novosadským nepodařilo skóre srovnat, hostující si již dosažený výsledek zkušeně pohlídaly.

V neděli 29. 5. 2016 zajíždí hráčky FK Nové Sady do Holešova k poslednímu mistrovskému utkání MSLŽ.

FK Nové Sady – FC NESYT Hodonín 1:3 (1:0)

Branky: 27. Mokrušová – 55., 72. Blahová, 80. Podrazilová. Rozhodčí: Klíma – Kološ, Křepský. Diváků: 30.

Nové Sady: Lakomá – Slaninová (46. Hrabalová), Nováková, Vytřísalová, Kubová, Kopečková, Hausnerová (81. Harenčáková), Móri (87. Božičevičová), Mokrušová, Ganiecová, Suchánková (46. Balusová). Trenér: Pavel Rücker.

Hodonín: Horáková – Lokajová, Podrazilová, Chocholáčková, Fojtů (51. Lasáková), Maršálková, Blahová, Šťastná, Kudláčková, Bílíková, Mišunová. Trenér: Jan Dohnálek.

Autorka: Marcela Míšelnická