Domácí nastoupili i v teplotě těsně nad bodem mrazu v dresech s krátkým rukávem a tak v úvodních minutách dělali všechno proto, aby se zahřáli.

V sedmé minutě se uvolnil na pravé straně individuálně Kyselý, přistrčil do vápna Řehákovi, který se protáhl okolo dvojice bystrckých stoperů a otevřel skóre.

Hosté mohli v zápětí vyrovnat, když Veselý využil zaváhání Novosada, ovšem z dobré pozice pálil na branku.

Svižný fotbal pokračoval. Tomanův pokus vytlačil na roh brankář Galla, stejně jako standardku Švajdy, která prolétla nerušeně celým pokutovým územím.

Po čtvrthodině přidali domácí druhou branku. Na svědomí ji měl znovu Řehák, když si naskočil na Kyselého roh a pěknou hlavičkou z rohu malého vápna nedal brankáři nejmenší šanci.

Hosté znovu mohli bezprostředně po inkasovaném gólu zvednout hlavu, ale Hanáka po pěkné spolupráci s Veselým vychytal Šustr.

Ve zbytku první půle už zdaleka nebyla k vidění taková smršť jako v úvodu. Domácí trpělivě čekali na své polovině a hrála hlavně Bystrc. Prosadit se ovšem nedokázali.

Když ve 42. minutě vyrobil nepochopitelnou minelu Michal Drábek, Kyselý obešel i brankáře a potřetí zavěsil. Nebylo o vítězi pochyb.

„Třetí branka asi utkání opravdu rozhodla. Věděli jsme, že Bystrc nic nevzdá, ale bylo vidět, že už nemá takovou motivaci, jako na začátku,“ konstatoval po utkání trenér Uničova Zdeněk Strouhal.

Hosté se snažili i po přestávce, ale Hanák z halfvoleje na Šustra znovu nevyzrál a Veselovský netrefil z deseti metrů ani poloodkrytou branku.

Skóre se nezměnilo ani na druhé straně, kde Řehák netrefil hlavou z malého vápna a odmítl tak hattrick. Když brankář Galla efektním zákrokem zneškodnil i Hrubého ránu, skončil zápas stejným výsledkem jako poločas.

„Ve druhé půli už o nebyl tak kvalitní fotbal. Výsledek už jsme spíše jen hlídali,“ připustil Strouhal. „Samozřejmě mrzí, že jsme nedali více branek, ale po výsledku 3:0 to není tak hrozné. Řekl bych, že jsme proměnili asi polovinu našich šancí a to je slušná produktivita,“ těšilo ho.

SK Uničov – Dosta Bystrc-Kníničky 3:0 (3:0)

Branky: 7. a 15. Řehák, 42. Kyselý. Rozhodčí: Tobola – Krondler, Páral. ŽK: Fiala – Hanák, Janíček, Břežný, Šima. Diváků: 245.

Uničov: Šustr – Sostřonek, Novosad, Vejvoda, Fiala – Kyselý (73. Ondrušík), Žmolk, Toman, Švajda (82. Vybíhal) – Řehák, Hrubý. Trenér: Zdeněk Strouhal.

Bystrc: Galla – Kopecký, Janíček, Břežný, Martin Drábek – Outrata (76. Logara), Šima, Michal Drábek (46. Jirásek), Veselovský – Veselý (81. Moučka), Hanák. Trenér: Oldřich Janusicza.