Uničov měl navrch po většinu utkání, respektive častěji se hrálo na polovině hostujícího týmu. Vyložených šancí však bylo na obou stranách poměrně málo.

„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, i když nám hodně chybělo finále. Na druhou stranu vytvořili jsme si několik vyložených šancí. Soupeř takové jako my neměl. O ten jeden gól jsme byli lepší," řekl po utkání jeden z domácích trenérů Zdeněk Strouhal.

První uničovskou „loženku" měl v polovině prvního dějství Jeřábek, který přetlačil nedůrazného stopera Krejčího. Brankář Plchut však jeho střelu nohou vykopl.

Kyselého pokus z voleje, který prosvištěl v bezpečné vzdálenosti nad břevnem, se dá tutovkou nazvat jen s přivřenýma očima. A totéž platilo i na druhé straně, kdy po zpětné přihrávce střílel nad branku Krejčí.

Tři minuty před koncem prvního poločasu přišel vedoucí gól domácích. Nucův roh dlouho plachtil vzduchem, domácího kapitána Vejvodu však nikdo z líšeňských nedokázal e vápně odstavit a tak jeho hlava nasměrovala míč přesně za tyč.

„Jeden z našich hráčů tam uklouzl a nikdo další už nedokázal gólu zabránit. Je neuvěřitelné, jaké branky dostáváme. Řekl bych, že jsme si i tentokrát dali gól v podstatě sami," kroutil hlavou Zbyněk Zbořil, trenér Líšně.

I po přestávce tahal Uničov za delší konec. Konečný trefil boční síť a vzápětí udržel aspoň jakousi naději na bodový zisk Líšně brankář Plchut, jenž vyrazil na roh povedenou střelu Nuce z trestného kopu. Brankář hostů se vyznamenal ještě v samém závěru, když zlikvidoval samostatný nájezd Řeháka.

„Vyhrát jsme sem nejeli. Znali jsme kvalitu Uničova. Viděl jsem je v Rosicích a tam to bylo na jednu branku. S trochou štěstí jsme ale možná mohli urvat bod," konstatoval Zbořil.

Líšeň na bod ale objektivně asi neměla. Domácím zatrnulo jen když se po ne zcela povedené malé domů pustil do kliček brankář Uvízl. Ošemetnou situaci však nakonec vyřešil. Takže Uničov dokráčel až ke třem bodům.

„Zápas jsme měli pod kontrolou. Ale víte, jak to je. Stačí jedna standardka a může být zle. Naštěstí se nám nic takového nepřihodilo," uzavřel své hodnocení Strouhal.

Uničov po výhře udělal krok do lepší poloviny tabulky, hosté si naopak ještě víc zkomplikovali cestu za záchranou.

„Teď musíme porazit doma Rosice v sobotu a ve středu potom Zlín. Od toho se bude odvíjet všechno další," poznamenal Zbořil.

SK Uničov – SK Líšeň 1:0 (1:0)

Branky: 42. Vejvoda

Rozhodčí: Sedláček – Antoníček, Kubica. ŽK: Vejvoda, Heinz. Diváků: 229.

Uničov: Uvízl – Nuc (83. Heinz), Novosad, Vejvoda, Konečný – Koutek (57. Řehák), Kyselý, Juřátek, Švajda – Hrubý, Jeřábek (74. Ulma). Trenéři: Miloslav Machálek a Zdeněk Strouhal.

Líšeň: Plchut – Čampa, Široký, J. Krejčí, Skok – Koudelka, Drábek (67. Suchý), Dostálek, Mičko (70. Benešovský) – M. Krejčí (64. Šudoma), Malík. Trenér: Zbyněk Zbořil.