1.FC Přerov – FC Hněvotín 2:1 (1:0)

Kvůli velké marodce musel ve stoperské dvojici 1.FC s Mrázkem nastoupit Koranda, což se později ukázalo, jako trumf v kartách svěřenců trenérů Korala a Bednáře.

O úvodní branku z 16. minuty se velkou měrou podepsal svým dlouhým autem do vápna Hrabal, který našel Polu a ten z bezprostřední blízkosti překonal gólmana Běhalíka. V prvním poločase ještě stojí za zmínku dvě střely Schlehra a neuznaná branka pro ofsajdové postavení hostujícího hráče.

Po hodině hry musel vyškrábnout šanci Hněvotína brankář Fikr konečky prstů na roh. O chvíli později mohl Kaďorek navýšit náskok 1.FC, ovšem jeho střela šla jen do gólmana.

Velmi nebezpečné byly standardní situace soupeře, které hodně zaváněly gólem. Zpytovat svědomí může kapitán Šulc, který na malém vápně dobře nezpracoval míč ve své šanci.

Slabší chvilku si vybral i domácí gólman Fikr. Větrem poháněnou střelu nezkrotil, ta skončila na tyči jeho svatyně. Míč ovšem doputoval na hlavu Skoumala, na nějž zývala opuštěná branka. Největší šanci hostí však jmenovaný zazdil! Hlavička mířila jen nad břevno.

Snaha o vyrovnání přinesla ovoce v 76. minutě. Po závaru ve Fikrově území dopravil míč do sítě Novák. Jenže hned o čtyři minuty později se na velkém vápně dostal k míči Koranda a jeho technická střela znamenala opětovné vedení 1.FC.

Pojistit jednobrankový náskok mohl hlavičkující Mrázek, ale změna stavu už nenastala a Přerov si tak v boji o divizi připsal tři body.

„Vzhledem ke zdravotnímu stavu družstva to jsou dobré tři body. Zápas hodně ovlivňoval vítr. Ve druhé půli jsme hráli proti němu a dostali se pod tlak. Z něho přišla i vyrovnávací branka, ale naštěstí jsme se opět dostali do vedení a vítězství vybojovali. Nezbývá než se pokusit dát do kupy a se zdravotní nepřízní bojovat,“ konstatoval jeden z domácích trenérů Jan Bednář.

Branky: 16. Pola, 80. Koranda – 76. Novák.

1.FC Přerov: Fikr – Hrabal, Mrázek, Koranda, Zatloukal – Gřešák (81. Navrátil), Pola, Martin Král, Schlehr – Kašpárek, Kaďorek. Trenéři: Koral a Bednář.

FC Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Olbert, Zamykal, Chabičovský – Novák, Schinneck, Homola, Skoumal – Šulc, Havlena (84. Rockwood). Trenér Šindelář.

LUDĚK JUDAS