HFK premiérově vedl ve druhé lize trenér Josef Mucha a úvodní utkání angažmá mu vyšlo. Holice vstoupila do zápasu dobře a rychle vedla. V 9. minutě našel Krutý přesnou přihrávkou Korčiána. Tomu první střelu ještě stačil brankář Vaclík vyrazit, ale na opakovanou ránu už nemohl stačit. ´

Vedení ovšem domácím moc neprospělo a Vítkovice začali jejich defenzivu provětrávat. Ve 32. minutě zahrával přímý kop Novák a balon z jeho kopačky zapadl až do branky. To hosty nabudilo a do konce poločasu byli v poli lepší.

Po přestávce tým HFK zařadil vyšší rychlost, ale oba týmy dost dlouho hrozily jen ze standardek. V 61. minutě vyrobili Vítkovičtí velkou hrubku a před Korčiánem byla téměř prázdná branka. Domácí útočník ale trefil jen zadáka Derycha, který se stačil vrátit.

Korčiána selhání mrzet nemusel. O deset minut později dostal znovu míč od Krutého a prostřelil brankáře Vaclíka.

„Jsem samozřejmě rád, že se nám povedl vstup do sezony. Začali jsme aktivně, rychle vedli, jenže pak jsme začali být hodně nepřesní a hrál soupeř. Po přestávce už jsme se ale zlepšili, začali jsme více kombinovat. Nakonec se nám podařilo předat druhou branku, ve druhém poločase jsme měli více šancí, než Vítkovice,“ řekl trenér 1. HFK Olomouc Josef Mucha.

„My jsme měli v prvním poločase několik slibných možností, ale prosadili jsme se jen po standardce. Branky jsme inkasovali po zbytečných chybách. Třeba před druhou náš hráč přihraje soupeři na velké vápno… Takhle to nejde řešit,“ řekl trenér Vítkovic Alois Grussmann.

1. HFK Olomouc – Vítkovice 2:1 (1:1)

Branky: 9. a 71. Korčián – 32. Novák. Rozhodčí: Hrubeš – Peřina, Marek. ŽK: Krutý, Kučerňák – Derych. Diváci: 642.
HFK: Doležal – Dadák, Čučka, Zlatohlavý, Josefík – Spáčil (59. Vurčík), Kučerňák, Škuta, Krutý – Galajda (86. Los), Korčián (81. Mindenberg). Trenér Josef Mucha.
Vítkovice: Vaclík – Hrdlovič, Švehla, Cverna (81. Poznar), Derych – Novák (74. Plešek), Kuchař, Křiva, Mikulenka – Prohászka, Diviš. Trenér Alois Grussmann.