Nové trenérské trio ve složení hlavní kouč Tomáš Uličný a asistenti Martin Kotůlek s Romanem Sedláčkem má za úkol posun výš. Ale HFK nehraje jenom ligu. Poprvé v klubové historii je ve čtvrtfinále Poháru ČMFS. Los proti Holickým poslal Spartu Praha a tu chce tým z předměstí Olomouce pořádně potrápit.

„Jsme šestí, máme dvacet pět bodů. Jsme určitým způsobem nespokojeni. K úplné spokojenosti nám schází tři body. Každý posun nahoru by byl hezký a my bychom toho chtěli dosáhnout. Tým má vypsanou cílovou prémii i za první místo, je to milion korun,“ řekl předseda představenstva 1. HFK Olomouc Vladimír Dostál. Bonus za umístění má holický mančaft vypsán do pátého místa. „Níž už nic, chceme se posunout ze šesté příčky výš,“ podotkl Dostál.

Holice přes zimní přestávku vyměnila trenéra. Klub uvolnil do 1. FC Slovácko kouče Leoše Kalvoda a středního záložníka Jaromíra Grima. „Jak jsme se s tím vypořádali, to ukáže až jarní část sezony. Ale vytvořili jsme nový realizační tým a přivedli tři nové hráče. Ty jsme vybírali z patnácti hráčů, kteří byli na zkoušce,“ řekl Dostál.

Novým hlavním koučem je Tomáš Uličný, syn populárního Petra Uličného. Posilami HFK pro jaro jsou útočník Branislav Hanzel (Košice) a záložníci Juraj Jakubovič (Varnsdorf) se Štefanem Toporčákem (Košice). „Všichni k nám přišli na přestup, mají smlouvy na dva a půl až tři roky,“ řekl Dostál. „Věřím, že všichni tři zvýší konkurenci a promluví do základní sestavy,“ podotkl.

Spolu s Tomášem Uličným vede tým dvojice Roman Sedláček – Martin Kotůlek. Ten ale na lavičce moc sedět nemusí. „Martin Kotůlek ještě bude hrát, jeho zkušenosti jsou neocenitelné,“ uvedl Dostál.

„V přípravě jsme odehráli třináct utkání, z toho jsme šest vyhráli, čtyři remizovali a tři prohráli. Konec přípravy byl podle našich představ. Obrana je v dobré formě, góly dáváme. Ale samozřejmě musíme jaro dobře začít, i když to nebude lehké. Máme doma Jihlavu, pak jedeme do Hradce,“ řekl trenér Tomáš Uličný.

„Našim cílem je mimo umístění přilákat diváky na pěkný, atraktivní, kombinační fotbal. Chceme hrát hodně dopředu, doma i venku na dva útočníky,“ podotkl Uličný. Jarní část druhé ligy zahajuje 1. HFK Olomouc v sobotu doma proti Vysočině Jihlava (14.30).

Kromě úspěchu ve 2. lize by HFK chtěl ještě v Poháru ČMFS pořádně potrápit Spartu. „Mužstvo dostane za případný postup výrazné prémie. Vstupné na toto utkání je 120 korun. Pro diváky, kteří stabilně chodí na naše utkání ale ne. Pokud přijdou na dva předchozí domácí zápasy, budou mít lístek za padesát korun, jako na běžné druholigové střetnutí,“ řekl Dostál.

Pohár se hraje na dvě utkání. HFK začíná doma 9. dubna, odveta se bude hrát na Letné o týden později.