Dolany obhájily prvenství ve Chválkovicích

OLOMOUC - V tradičním termínu se ve Chválkovicích uskutečnil již 35. ročník fotbalového turnaje – Memoriál Miloslava Mikšíka. V sobotu se hrálo o finále, v neděli se bojovalo o konečné umístění.

7.8.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Miroslav Sixta

Úvod turnaje obstaral duel loňského vítěze z Dolan s účastníkem I.B třídy Černovírem. Kdo z přítomných diváků očekával hru kočky s myší, musel být zklamán. V první půli měl dvě šance dolanský Kaczmarczyk, ale jeho nadějné hlavičky zlikvidoval mladý gólman Očenášek. Po přestávce byl blízko gólu černovírský Špunda. Poprvé jeho střelu vytěsnil gólman Benčík na roh, podruhé jeho střela z dvaceti metrů jen těsně minula cíl. Skóroval až v 71. minutě dolanský Pospíšil, který protlačil míč do sítě po rohovém kopu. Postupovou jistotu do finále zajistil sedm minut před koncem Bezděk z pokutového kopu.

FC Dolany – Slovan Černovír 2:0 (0:0)

Branky: 71. Pospíšil, 83. Bezděk (p.k.). Rozhodčí: Radek Seidl. Diváků: 300.

Dolany: Benčík – Horák, Pospíšil, Svoboda, Večeřa, Hubeňák (46. Kunzfeld), Kaczmarczyk (46. Václavík), Raiskub, Novák, Bezděk, Hradil. Trenér Jiří Navrátil.

Černovír: Očenášek – Holásek, Petrů, Brož, Pučálka, Frank, Chudáček, Vávra, Vyroubal, Smělý, Špička (81. Smékal). Trenér Martin Suchánek.

Druhý sobotní zápas měl jasného favorita, družstvo holické rezervy. A hosté hned v úvodu potvrdili své kvality. Zatlačili domácí tým do defenzívy a na první gól se tak čekalo jen šest minut. Po centru Růžičky do ohně stačilo Dercovi jen lehce tečovat míč a domácí gólman Macek byl bez šance. Ve 13. minutě se nevydařená střela Christomidise změnila v perfektní přihrávku, ze které Kouřil přidal druhou branku HFK. Fotbalově vyspělejší hosté měli i nadále více ze hry, ale domácí hráči je již v podstatě k ničemu nepustili. Až po hodině hry poslal střídající Neužil nebezpečný centr před kasu domácích a chválkovický Vávra vlastním gólem střelou do šibenice rozhodl s definitivní platností o druhém finalistovi.

SK Chválkovice – 1.HFK Olomouc „B“ 0:3 (0:2)

Branky: 6. Derco, 13. Kouřil, 72. vlastní. Rozhodčí: Jakub Žádník. Diváků: 350.

Chválkovice: Macek – Zahrada, P. Ihnát, Zapletal, J. Ihnát (46. Mráček), Britaňák, Kováč, Vávra, Spáčil, Ostrčil (46. Červinka), Škárek. Trenér Ota Vyskočil.

1.HFK Olomouc „B“: Šrom – Kosatík, Luňák (70. Neužil), Vacek (46. Smékal), Růžička (46. Krejčí), Christomidis, Derco, Kouřil (46. Hrabal), Zálešák, Bandy, Lukášek. Trenér Tomáš Uličný.

Utkání o 3. místo

Nedělní program zahájilo utkání o třetí místo, ve kterém se střetli účastníci I.B třídy – domácí Chválkovice a mužstvo Černovíra. Prestižní duel se v úvodu lépe vyvíjel pro hosty. Měli evidentně více ze hry a ve 30. minutě se dočkali i první branky. Dlouhý centr Špičky od brankové čáry našel Smělého, který nedal střelou z voleje gólmanovi domácích šanci. O čtyři minuty později mnoho nechybělo, aby hosté nepřidali další gól, ale přímý volný kop Špundy skončil na spojnici břevna a tyče. Krátce po zahájení druhé půle našel Frank pěknou přihrávkou Smělého a Černovírští vedli 0:2. Domácí se vrátili do zápasu brankou Zapletala z pokutového kopu a vyrovnání přišlo po hodině hry. Po brejku vyrovnal Zapletal.Když přímý volný kop Gasty deset minut před koncem trefil jen tyč, dospělo utkání do penaltového rozstřelu. V něm byli úspěšnější domácí, kteří si tak po dvouleté pauze vybojovali třetí příčku na turnaji.

SK Chválkovice – Slovan Černovír 2:2 (0:1) na p.k. 4:3

Branky: 51. (p.k.) a 60. Zapletal – 30. a 49. Smělý. Rozhodčí: Martin Machala. Diváků: 300.

Chválkovice: Macek – Stehlík, Pítr, J. Ihnát (46. Spáčil), Britaňák, Kováč (46. Škárek), Vávra, Zapletal, Mráček (46. Gasta), Červinka, Škárek. Trenér Ota Vyskočil.

Černovír: Očenášek – Hanousek, Petrů, Brož, Pučálka (66. Holásek), Frank, Špunda, Vávra, Vyroubal, Smělý, Špička. Trenér Martin Suchánek.

Finále

Finále mělo stejné obsazení jako v předcházejících dvou ročnících a bilance obou týmů byla před duelem vyrovnaná. V roce 2005 vyhrála rezerva Holice, loni po penaltovém duelu Dolany. Zápas dvou soupeřů z krajského přeboru byl velmi vyrovnaný. První šanci měli Holičtí, ale chybu Hradila nedokázal Zálešák potrestat. V 17. minutě se dostaly do šance Dolany a po přihrávce Bergmanna otevřel skóre Horák. Vyrovnání zařídil deset minut před změnou stran Smékal, kterého poslal do šance pěknou přihrávkou Vacek. V úvodu druhého poločasu měli dvě solidní šance Dolanští. Při střeleckých pokusech se však vyznamenal brankář Šrom. V závěrečné části zápasu měli více šancí hráči Holice, když zejména průnik Luňáka byl nebezpečný. Utkání tak skončilo nerozhodně a došlo opět na pokutové kopy. V nich slavili úspěch Dolanští a podruhé v historii turnaje převzali pohár pro vítězný tým.

FC Dolany – 1.HFK Olomouc „B“ 1:1 (1:1) na p.k. 3:1

Branky: 17. Horák – 33. Smékal. Rozhodčí: Jiří Dorušák. Diváků: 300.

Dolany: Benčík – Horák, Pospíšil, Svoboda, Václavík (46. Navrátil), Večeřa, Bergmann, Kaczmarczyk, Novák, Bezděk, Hradil. Trenér Jiří Navrátil.

1.HFK Olomouc „B“: Šrom – Smékal, Luňák, Vacek, Hrabal, Růžička, Kouřil, Christomidis, Derco (46. Kosatík), Zálešák (46. Bandy), Krejčí. Trenér Tomáš Uličný.

7.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 15 000 Kč Ostatní specialisté a odborní pracovníci v oblasti výchovy a vzdělávání jinde neuvedení Učitel náboženství. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Aprobace nejlépe se ZSV. Životopisy pouze emailem, doplněné o fotografii a souhlas se zpracováním osobních údajů dle GDPR.. Pracoviště: Církevní gymnázium německého řádu, Nešverova, č.p. 693, 779 00 Olomouc 9. Informace: Monika Zavadilová, +420 585 225 201. Management - Management Vedoucí 26 070 Kč Vedoucí ostatních úředníků Vedoucí útvaru hlavního architekta. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 26070 kč, mzda max. 39180 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Magistrát města Olomouce., Druh práce: Vedoucí útvaru hlavního architekta. Pracovní poměr na dobu neurčitou., Výběrové řízení a tiskopisy jsou k dispozici na internetové adrese http://edeska.olomouc.eu (kategorie: Výběrová řízení na zaměstnance statutárního města Olomouce; Vyhledat) nebo na oddělení personálním a právním., Nabízíme: Velmi zajímavou pracovní pozici pro kreativního odborníka zaměřenou na vytváření koncepcí urbanistických řešení, architektonické ztvárňování, plánování, a koordinaci staveb ve městě a veřejných prostranství, posuzování architektonických řešení, apod. Možnost trvalého vzdělávání a osobního rozvoje., Požadavky a předpoklady:, Dosažené vzdělání: VŠ vzdělání v magisterském studijním programu obor architektura, urbanismus; praxe v oboru podmínkou minimálně 5 let (zejména urbanismus, dále architektura, krajinářská architektura, územní plánování), zkušenosti s řízením pracovního kolektivu výhodou; Znalosti a dovednosti: organizační a řídící dovednosti, schopnost koncepčního myšlení, otevřenosti a diskuse, vysoké pracovní nasazení, schopnost samostatné práce, adaptabilita a analytické schopnosti, všeobecný přehled o principech a fungování veřejné správy, velmi dobré komunikační schopnosti a vystupování na veřejnosti, smysl pro týmovou práci, znalost území města, jeho urbanistických, architektonických a historických souvislostí výhodou, řidičský průkaz skupiny B, dobrá znalost práce na PC (Word, Excel), ochota soustavně se vzdělávat a učit novým postupům., Přihlášku s požadovanými doklady zašlete nejpozději do 31. ledna 2019 POUZE na adresu Magistrát města Olomouce, oddělení personální a právní, Horní náměstí č.p. 583, 779 11 Olomouc. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo výběrové řízení kdykoliv zrušit. Později zaslané přihlášky nemůžeme zařadit do výběrového řízení.. Pracoviště: Statutární město olomouc, Horní náměstí, č.p. 583, 779 00 Olomouc 9. Informace: Informace, +420 585 513 204/294/295/298. Obchod - Obchod Obchodní zástupce 25 000 Kč Obchodní zástupci Obchodně - technický zástupce - Olomouc. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Olomouc, - Náplň práce: převezmutí péče o část stávajících zákazníků, vytváření cenové nabídky a poskytování poradenství, spolupráce s kolegy na obchodním centru i mimo něj, práce v ekonomickém programu K2 , - Nabízíme: smlouvu na HPP, několika složkové motivační finanční ohodnocení vázané na výsledky, věrnostní odměnu, podporu vedení společnosti, služební vůz i k soukromým účelům, mobilní telefon a notebook, adaptační proces na úvod a další vzdělávání dle potřeby, - Své strukturované životopisy posílejte na personalni@salvatorstrechy.cz. Pracoviště: Salvator střechy s.r.o. - olomouc, Průmyslová, č.p. 778, 779 00 Olomouc 9. Informace: Monika Pavlicová, +420 573 501 753. Management - Management Vedoucí 22 160 Kč Vedoucí ostatních úředníků Vedoucí odboru městské zeleně a odpadového hospodářství. Požadované vzdělání: bakalářské. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 22160 kč, mzda max. 33300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Magistrát města Olomouce., Druh práce: Vedoucí odboru městské zeleně a odpadového hospodářství. Pracovní poměr na dobu neurčitou., Výběrové řízení a tiskopisy jsou k dispozici na internetové adrese http://edeska.olomouc.eu (kategorie: Výběrová řízení na zaměstnance statutárního města Olomouce; Vyhledat) nebo na oddělení personálním a právním., Požadavky a předpoklady:, Dosažené vzdělání: VŠ vzdělání v magisterském studijním programu nebo VŠ vzdělání v bakalářském studijním programu, obor zaměřený do oblasti životního prostředí; praxe ve veřejné správě výhodou, zkušenosti s řízením pracovního kolektivu výhodou; znalosti a dovednosti: organizační, řídící a koncepční schopnosti, vysoké pracovní nasazení, schopnost samostatné práce, adaptabilita a analytické schopnosti, všeobecný přehled o principech a fungování veřejné správy, velmi dobré komunikační schopnosti, smysl pro týmovou práci, řidičský průkaz skupiny B, dobrá znalost práce na PC (Word, Excel), ochota soustavně se vzdělávat a učit novým postupům., Přihlášku s požadovanými doklady zašlete nejpozději do 15. ledna 2019 POUZE na adresu Magistrát města Olomouce, oddělení personální a právní, Horní náměstí č.p. 583, 779 11 Olomouc. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo výběrové řízení kdykoliv zrušit. Později zaslané přihlášky nemůžeme zařadit do výběrového řízení.. Pracoviště: Statutární město olomouc, Horní náměstí, č.p. 583, 779 00 Olomouc 9. Informace: Informace, +420 585 513 204/294/295/298.

Utkání 12. kola Kooperativa NBL: NH Ostrava - Olomoucko, 8. prosince 2018 v Ostravě.
21

BK Olomoucko s urostlou posilou vybojovalo výhru v Ostravě

SK Sigma - FC Slovácko1:0
2 35

Klidně na puntík půjdu znovu, řekl střelec Nešpor po zahozené penaltě

Litovelská frustrace. Tatran měl s Brnem na výhru, padl ale o gól

O souboji s Brnem mluvili jako o zápase roku. Díky fantastickému výkonu gólmana Jana Juráše bojovali o první výhru extraligové sezony, jenže jim zůstaly znovu prázdné ruce. Tatran Litovel padl 23:24.

Olomoucké volejbalistky zkrotily Šelmy a dál neohroženě vévodí extralize

Na sobotu si naplánovaly krocení Šelem. A olomouckým volejbalistkám se to povedlo parádně. Nováček extraligy odjel z Hané s jasnou porážkou.

Sigma zahodila penaltu, ale po boji Slovácko zdolala

Účel světí prostředky. Olomoucká Sigma nutně potřebovala proti Slovácku zvítězit a to se nakonec také stalo. Hezký fotbal to ale nebyl a nic pro slabší povahy už vůbec ne.

Nečekaný hrdina Ondrušek: Dva góly? V extralize poprvé. S Fořťákem jsme kamarádi

ROZHOVOR/ Strhující moravské derby mezi Olomoucí a Zlínem mělo nečekaného hrdinu. Obránce Jiří Ondrušek v něm dvěma góly natáhnul vítěznou sérii Kohoutů už na šest zápasů.