„Myslím, že všichni hráči odvedli dobrý výkon. Byla tam u některých vidět nervozita, že hrají poprvé za áčko. Chtěli jsme ale hlavně postoupit a to se povedlo,“ neskrýval Psotka.

Rozhovor

Dnes to byl pro vás asi zvláštní zápas. Nastoupila trochu jiná sestava, než je obvyklé. Jaké to pro vás bylo?
Hlavně jsme chtěli postoupit a to se povedlo. Chtěli jsme využít všechny hráče, kteří nehráli v pondělí, a ty, kteří tu šanci v poslední době nedostávali. Utkání bylo specifické. Hrálo se opatrně. Tolik šancí nebylo. Agresivitou jsme se tam občas dostávali. Jako už jsem to udělal několikrát v minulosti, musím pochválit Znojmo. Už jsem je viděl hrát loni a pořád hrají dobrý ofenzivní fotbal, trenér je k tomu vede. Mají v kádru spoustu šikovných hráčů. Přeju jim, aby ze třetí ligy postoupili.

Nebál jste se, že kdyby dalo Znojmo gól, byl by ještě postup v ohrožení? Několikrát dokázali zahrozit.
V žádném případě. Myslím, že měli šanci jenom v úvodu utkání, ale jinak jsme je do velkých příležitostí nepouštěli. Byly to všechno jenom střely z dálky. Myslím, že spíš my jsme měli hodně příležitostí k tomu, abychom vstřelili branku.

Co tomu chybělo? Bylo tam několik podařených akcí po křídlech, ale jako by znovu selhala finální fáze.
Určitě. Byl tam Caihame, Kuba Petr, ke konci Šumák (Jan Schulmeister – pozn. red.). Do šancí se dostali, ale bylo to málo agresivní. Chyběl tam hlad po gólech. Na můj vkus to bylo hodně bojácné.

Hráli jste v hodně netradiční sestavě. Jak se vám líbili mladí hráči?
Hlavně byl na ně vytvořený tlak, protože to nebylo jen přípravné utkání. Někteří to zvládli, nebojí se hrát. Myslím, že někteří z nich to zvládli velice dobře.

V poháru už jste ve čtvrtfinále. Nepřehodnotíte třeba priority? Ligu jste nerozehráli dobře.
Pro nás je priorita stále stejná, a to je vyhrát následující utkání. Jsme hrozně rádi, že se nám podařilo postoupit do jara, protože to tady v Olomouci nebylo snad deset let. V lize je naším cílem dostat se co nejvýš a na tom budeme pracovat ve zbytku podzimu.

Pohárovou soutěž ale berete na rozdíl od jiných ligových celků vážně.
To jsme řekli už před sezonou. Určitě je to jedna z alternativ. Můžeme z ligy, můžeme i z poháru. Určitě se budeme snažit uspět v obou soutěžích.

Jak se vám líbil Caihame?
Myslím, že to byl jeden z vůbec nejlepších zápasů, které tady odehrál. I včetně těch, které odehrál za B mužstvo. Dostával se do příležitostí, ale je na něm vidět, že ještě potřebuje načerpat sil na to by ty akce mohl zakončit a dohrát tu akci. Je to rychlostní typ, ale neumí si ty síly rozložit. Nepracuje ještě komplexně. Má pořád ještě výpadky. Pět minut má dobrých a pět minut není vůbec vidět.

Ta jeho kondice stále ještě není na úrovni, na jaké by měla být?
Já myslím, že to zatím spíš sám neumí.Tu kondici už má lepší, ale skutečně jede na doraz, v některých chvílích až extrémně a neumí si na tom hřišti odpočinout. Musí se ty zápasy naučit hrát. Dneska tam měl dobré věci, dobrá zakončení. To, v čem je silný. První tři kroky hodně rychlé, silové, i s míčem. To tam ukázal a dostal se do dvou nebo tří příležitostí.

Zlepšení je tedy na něm vidět?
Určitě ano. Ale pořád je u něj problém komunikace. To je prvotní a největší problém. Učí se, ale v těch stresových situacích si prostě nevzpomene na ta slovíčka, která by potřeboval.

Co říkáte výkonu Jana Navrátila? Když nastoupil, tak hru hodně oživil.
Chtěli jsme hrát jednoduše. Chtěli jsme hrát jinak, spíš na dlouhé míče. Tím, že tam potom naskočil Honza Navrátil, jsme se vrátili k tomu původnímu. Začali jsme hrát víc po zemi, a proto ta hra vypadala lépe. Honza má dobré vedení, umí jeden na jednoho, takže to bylo potom fotbalovější.

Takže jste spokojený?
Já myslím, že všichni hráči odvedli dobrý výkon. Byla tam vidět nervozita, že hrají poprvé za áčko. I když to bylo pohárové utkání, tak to bylo mistrovské utkání. A je to pro ně něco jiného, než když hrají za první mužstvo jenom přátelský zápas.