Nejstarší hráč na olomoucké soupisce Tomáš Lovásik devětaosmdesát minut držel čisté konto, stejně jako naději Sigmy na tři body.

„Byl to ligový zápas po dlouhé době. V loňské sezoně jsem sice odchytal dva zápasy, ale před tím jsem měl delší pauzu. Ale já trénuji naplno, chytal jsem pohárové zápasy, takže jsem byl připravený,“ prohlásil Lovásik.

S přehledem si poradil s několika nebezpečnými šancemi Severočechů a v olomoucké brance působil jistě. „Ale co z toho mám, když ten zápas dopadl, jak dopadl,“ smutnil po utkání pětatřicetiletý gólman.

Až standardní situace Jablonce, kterou přesnou ranou přes zeď proměnil Marek Jarolím, jej připravila o čisté konto. „Na míč jsem si sáhnul, ale bylo to málo a nestačilo to,“ krčil rameny Lovásik, který v Sigmě zastává funkci trenéra brankářů.

„Je to smůla, ale takový je fotbal. Jsme z toho moc zklamaní,“ nic neskrýval před novináři gólman, který na rozhodující Jarolímuvu ránu vystartoval o trochu později.

„Dostat takový gól je vždycky na gólmana. Bylo tam hodně hráčů, kteří se hádali, kdo bude kopat. Já jsem ten balón v podstatě neviděl. Hlídal jsem si svoji stranu, ale on to krásně kopl přes zeď,“ popisoval jediný gólový moment zápasu ze svého pohledu.

Symbolickou hádku Pavlíka s Jarolímem o to, kdo se exekuce ujme, gólman Sigmy neřešil. „Já jsme si jich vůbec nevšímal, jen jsem se soustředil. Ve zdi bylo tolik chlapů, že na ně ani nebylo vidět.“

Právě v Jablonci strávil Lovásik pět let. Na Hanou se ze severu Čech přesunul v roce 2005.

„Těšil jsem se na ten zápas, měl jsem proti Jablonci velkou motivaci. Navíc jsme ten zápas potřebovali nutně vyhrát,“ řekl slovenský brankář, který stejně jako jeho spoluhráči ví, že se Sigma musí co nejrychleji odrazit od samotného dna.

„Musíme to znova odstartovat a dostat nový impuls. Když zahrajeme dobře tři čtyři zápasy, tak se zase vyhoupneme do úplně jiných příček, než kde teď jsme,“ neskládá zbraně Lovásik, který věří, že sezona ještě není ztracená.

„Úkol číslo jedna zní, nastartovat se,“ je si vědom zkušený brankář. „Bude to těžké, ale takový je fotbal. My jsme tady od toho, abychom to zvládli.“

MIROSLAV MAZAL