Po letech Olomouc znovu útočí na nejvyšší ligové příčky. Přitom s týmem, který je postavený na vlastních odchovancích. „To je důsledek jednoho velmi vydařeného strategického rozhodnutí klubu,“ poodhaluje tajemství úspěchu Kubíček.

O co jde? „Když jsme v minulé sezoně prohráli se Zlínem a rozhodlo se, že trenér Pulpit končí, rozhodli jsme, že jediná cesta pro nás budou vlastní hráči a vlastní trenéři.“

Konkrétně mluví o posunu trenéra Zdeňka Psotky od dorosteneckého týmu na lavičku A mužstva. „Tak jako se nám v minulosti některé tahy nepodařily, tenhle vyšel náramně,“ říká spokojeně.

„Psotka má v sobě něco od Brücknera i Máčaly,“ nebojí se Kubíček srovnání se dvěma největšími trenérskými celebritami, které vzešly z lůna Hané.

„Je to ranař, který dokáže prosadit svou, ale zároveň dobrý psycholog, takže to umí udělat rozumnou cestou,“ charakterizuje Kubíček vycházející trenérskou hvězdu.

„Přitom to neměl vůbec lehké. Nejhorší bylo, aby si před veřejností nabyl to svoje jméno. Aby všichni pochopili, že je dobrý trenér. Pro některé platí, že dobrý hráč automaticky se rovná dobrý trenér, ale to je největší nesmysl,“ tvrdí Kubíček.

Že Psotkovi v Olomouci věří, jasně ukázali po nepovedeném vstupu do jara. V zimě Sigma avizovala útok na poháry, ale v prvních čtyřech kolech uhrála jen bod.

„Když na nás po čtyřech jarních kolech začal být vyvíjen tlak, jestli jsme náhodou neudělali s Psotkou chybu, tak jsem řekl – na milion procent ne,“ potvrzuje Kubíček, že kouč měl mezi nejvyššími představiteli vždycky plnou důvěru.

„Udělali jsme si sezení a na něm jsme trenérovi z pozice vedení předložili několik otázek, například co se týče nasazování některých hráčů a podobně.

Trenér vypracoval odpovědi. Představenstvo se s nimi ztotožnilo a vyjádřilo mu podporu. Pak se vyhrálo v Brně a se Slavií a od té doby není, co řešit,“ vzpomíná Kubíček snad na jediný „krizový“ moment v sezoně.

Od té doby tým šlape a body ztratil jen v utkání s Českými Budějovicemi. Po letech se otevírá možnost poměřit se zase se soupeři na evropské scéně.

Má na to ale současný kádr? Podaří se ho udržet pohromadě? Uplatní klub opci na služby Davida Kobylíka? Zůstane Toleski? Všechny tyto otázky visí ve vzduchu. Zatím bez odpovědi, které se jen tak nedočkáme.

„Pokud budeme hrát příští rok poháry, budeme se rozhodovat nějak, a pokud ne, tak se budeme rozhodovat zase jinak,“ říká Kubíček. „Teď se hraje a soustředíme se na dohrání sezony, abychom uspěli,“ dodává.

V médiích se sice objevily spekulace o odchodu Hubníka, Lovásika, Šuškavčeviče, dokonce i brazilského dirigenta Melinha. Fanoušci však nemají důvod panikařit. Podle Kubíčka není v současné chvíli nic podobného aktuální.

„Kde seženeme takového hráče? Melinho má stanovenou cenu, za kterou je volný, ale kterou za něj teď nikdo nezaplatí. Jednali jsme s jedním německým klubem o hostování s opcí, ale potvrzeného není nic. Šli bychom do toho, ale na druhou stranu si říkáme proč, když na něm můžeme ještě vydělat,“ uvedl Kubíček.

„Když uspějeme v lize a budeme hrát poháry, tak by bylo přece nelogické Melinha prodávat,“ říká olomoucký šéf k prodeji ofenzivního lídra týmu.