Podobně jako ve Skotsku si postavil míč zhruba na dvaadvaceti metrech a ze standardní situace pálil na branku. Hlava jednoho z protihráčů ve zdi ale srazila míč na rohový kop.

„Po zápase jsem se pak ptal brankáře a ten říkal, že by to neměl, že by to byl gól I z mého pohledu to vypadalo, že balon by letěl do brány a že by tam zapadl. Jenže nic z toho není, takže je to špatné,“ litoval Bajer po zápase.

Sigma totiž kromě této nevyužila i několik dalších nadějných příležitostí a doma s Baníkem remizovala 0:0.

Bajerův výkon na nezvyklém postu ale přesto zaujal. Obranné povinnosti si splnil bezezbytku a přidal i kreativitu a nápad směrem dopředu. „Nevím, trenér mě staví na toho defenzivního, na tu šestku takže asi to vypadá tak, že když budu hrát, budu hrát tam,“ říká šikovný blonďák.

Po zápase ve Skotsku, kde patřil k ústředním postavám utkání, se přece jenom čekalo, že by mohl naskočit proti Baníku od začátku. „Vůbec žádné naštvání nebo něco podobného neproběhlo. Trenér prostě poslal do utkání s Baníkem jinou sestavu a já jako hráč to musím respektovat,“ zachoval se Bajer jako profesionál.

Na rotaci v sestavě, tedy jev u většiny českých klubů spíš nezvyklý, si musejí Hanáci zvykat. Přece jen mají dost náročný program, který po úspěšném vystoupení na britských ostrovech s největší pravděpodobností jen tak neskončí. Ve vedrech, která spalují Česko v posledních dnech, navíc síly ubývají ještě víc.

„To počasí je nepříjemné, ale pro všechny hráče je to stejné. My teď navíc hrajeme čtvrtek pohár – víkend liga. Máme široký kádr a dostali se tam zase jiní hráči, kteří musí nahradit ty, co hráli předtím,“ vykládal Bajer.

Utkání s Baníkem provázela rozsáhlá bezpečnostní opatření. Atmosféra na stadionu byla až na malé extempore rabiátů z Ostravy, kteří se snažili ve druhém poločase prolomit jednu z bran a násilím se dostat na stadion, báječná.

„Určitě každý hráč chce hrát před zaplněným stadionem, Baník má vyhlášené fanoušky. Rozhodně je to lepší, než když je hlediště poloprázdné, jako třeba na Bohemians,“ uvedl Bajer k návštěvě.

České stadiony by však stále rád vyměnil za ty zahraniční. Herně i výsledkově vydařené období Sigmy z poslední doby na tom zatím nic nezměnilo.

„Preferuji zahraničí, trenér to ví od začátku. Ale pokud by nic nevyšlo, tak prostě zůstanu tady a budu se rvát o flek tady,“ potvrzuje Bajer.

„Určitě je super, že tady jsou poháry a věřím, že půjdeme co nejdál, ale jestli půjdu nebo ven, to uvidíme. Zatím jsem tady a nic dalšího neřeším,“ dodal na závěr.