„Minulá sezona, to bylo třetí nejlepší umístění, skončili jsme osmí. Ale myslím, že to byl velmi špatný výsledek. Jaro nebylo dobré,“ řekl předseda představenstva Vladimír Dostál. Lepší byla Holice jen dvakrát – na třetím a šestém místě.

„Jedním z důvodů nepovedeného jara byl odchod Grima a pak zranění Kotůlka, Škuty nebo Kropáčka. Druhým pak experiment s trenérskou trojicí. Tuto chybu už neudělám,“ podotkl Dostál. „Ale víceméně jsme už čekali na Pepu Muchu,“ uvedl.

V nové sezoně povede HFK Josef Mucha, za asistenta si vybral Valdemara Horvátha. „Pepa u nás působil coby hráč i jako asistent Leoše Kalvody. Jsem rád, že je tady,“ řekl Dostál.

Kromě nového kouče má HFK i nové hráče. Smlouvy v klubu podepsali Galajda, Vurčík, Mindenberg, Čučka, Kučerňák a Škrobák, z hostování se vrátil útočník Los. Brazilec Mindenberg už v klubu byl v zimě na zkoušce.

„Tehdy si hned v prvním přípravném utkání zranil kotník. Teď se vrátil. Je to pracovitý chlapec, chce tady být, učí se česky,“ řekl Dostál. „Snažili jsme se získat nějakého zkušeného hráče, nejvíce jsme jednali s Alešem Piklem,“ podotkl.

A s jakými cíli jde HFK do sezony 2008/2009. „Trošku nám budou chybět zkušenosti. Skončili Kotůlek, Lošťák a Ševela, kteří měli odehránu spoustu zápasů. Ivo Lošťák tady působil jedenáct let, chyběl málokdy. Se vším všudy odehrál přes čtyři stovky zápasů,“ uvedl Dostál.

Nejen proto budou v HFK spokojeni s pohybem kolem šesté sedmé příčky. „Tato sezona bude hodně těžká, myslím nejtěžší, co jsme ve druhé lize hráli. Nejméně šest celků avizuje, že chce postoupit do první ligy,“ řekl Dostál.

„Věřím, že nebudeme hrát druhé housle. Když se budeme pohybovat kolem šestého sedmého místa, budeme spokojeni. Každé místo nahoru bude překvapení,“ podotkl. „Záležet bude na začátku sezony. Myslím, že los v úvodu máme solidní,“ dodal.