„Ten zápas mě nadchnul. Hráči obou týmu ukázali vysokou kvalitu. Pokud bude fotbal takhle směřovat dál, bude to jedině dobře,“ řekl po zápase trenér Hranic Petr Zatloukal.

Úroveň duelu chválil i domácí kouč Jiří Derco „To utkání mělo minimálně divizní parametry. Hrálo se nahoru dolů. Šance byly na obou stranách, chyběl tomu jen gól,“ uvedl holický lodivod.

Na tom, že zápas skončil 0:0 měli velkou zásluhu i oba brankáři. „Gólmani na tom samozřejmě mají svůj podíl, i když útočníci asi ještě větší. Ale je to i o štěstí, které jsme dnes neměli. Na druhou stranu i soupeř měl vyložené šance,“ nechal se slyšet Derco.

Jako první z gólmanů se předvedl hostující Jan Matůšů, který ve 2. minutě reflexivně vyškrábl Jíšovu hlavičku z malého vápna. O deset minut později mohlo udeřit na druhé straně. Přetažený roh propadl k Ferencovi, jehož pohotovou střelu vykopl z brankové čáry jeden z domácích hráčů.

V 17. minutě postupoval sám na gólmana domácí dlouhán Žondra, včasným pádem pod nohy však zabránil gólu Matůšů. Ten si o chvíli později poradil i s šancí Filipského. Na druhé straně zase chyběli jen centimetry ke skórování Adamu Kušnerovi.

Zřejmě největší šance zápasu přišla těsně před koncem poločasu. Ferenc se ve vápně zbavil dvou protihráčů a předložil vyloženou gólovku Pechovi, jeho střelu ale Pavelka stihl nohou vyrazit.

I ve druhé půli se hrál zajímavý fotbal, byť vyložených šancí ubylo. Slušné příležitosti ke skórování měli na straně hostů Kušner, jehož hlavička těsně minula bránu, a Pecha, který technickou střelou nepřelstil Pavelku. V domácím týmu se do největší šance druhé půle dostal střídající Karas, toho ale v blízkosti brány zradilo zpracování.

Atraktivní zápas tak nakonec branku nepřinesl, přesto panovala u obou trenérů spokojenost.

Domácího Jiřího Derca těšilo, že jeho tým odehrál s lídrem tabulky vyrovnané utkání. „Předvedli jsme dobrý výkon. Zdůrazňoval jsem hráčům, že dnes se ukáže kvalita, protože Hranice jsou jednoznačně nejlepší mužstvo této soutěže,“ prohlásil šéf holické lavičky. „I mladší kluci dnes ukázali, že na to mají a že se můžou rovnat s lídrem tabulky,“ dodal Derco.

I jeho protějšek plichtu bral „Neberu to ani jako ztrátu, ani jako zisk. Myslím si, že remíza je spravedlivá, protože na šance to bylo padesát na padesát,“ konstatoval kouč hostů Zatloukal, jehož tým se ani ke konci zápasu nespokojil s remízou a stále předváděl otevřený fotbal. „Je to náš styl hry. Chceme vyhrávat a k tomu hráče vedeme. Nezatáhli jsme se do žádného bloku. Pořád jsme věřili, že gól dáme,“ vysvětloval Zatloukal.

1. HFK Olomouc B – SK Hranice 0:0

Rozhodčí: Zika – Vičar, Boháč. ŽK: Šimko, Tögel – Kušner, Wojnarovský, Kundrát. Diváků: 80.

HFK: Pavelka – Smětal, Jíša, Šimko, Vykydal – Dluhý-Smith (77. Karas), Kotůlek, Tögel, Grézl, Filipský (88. Vacek) – Žondra. Trenér: Jiří Derco.

Hranice: Matůšů – Chrastina, Wojnarovský, Kundrát, Čáp – Modelský, Bušina (66. Merta), Málek – Pecha, Ferenc (89. Pokorný), Kušner. Trenér: Petr Zatloukal.