V zemi faraonů se bude dvacetičlenný kádr hráčů připravovat v ideálních klimatických podmínkách. V Hurghadě a Káhiře má omladina Sigmy zajištěny tréninkové plochy ke každodennímu užívání a především je čeká sehrání čtyř přátelských utkání.

Už dříve svěřenci kouče Pavla Tökölyho vyrazili na podobná soustředění ve Španělsku, Anglii, Německu nebo Brazílii.

Rozhovor


* Spousta prvoligových týmů nebyla v zimní pauze na herním soustředění. A váš tým starších žáků jezdí pravidelně. Proč?

Jezdíme do ciziny dost často. Když se podíváte na soupisku áčka a béčka, tak je tam spousta hráčů, se kterými už jsem byl v Brazílii. Kuba Petr, Heidenreich, Štěpánek, co je v Hamburku, nebo v našem béčku Pospíšil a Nuc. Začali jsme jezdit do ciziny, aby byli kluci oražení, aby měli větší sebevědomí. Jen v konfrontaci s těmi nejlepšími v zahraničí se můžou zlepšovat. Všechno to úsilí spěje k tomu, aby mladí hráči viděli, jak to chodí jinak.

* A také si potrénujete v teple, že?

Samozřejmě. Máme tam lepší tréninkové podmínky. A na základní škole Heyrovského,kamnaši žáci chodí, nejsou podmínky v zimě, nebudu nic nalhávat, na dobré úrovni. Prostě to tak je. Takže jsme se rozhodli, že budeme jezdit v zimě do teplých krajin a hrát zápasy se špičkovými mančafty. Určitě se to vyplatí. Hlavně jde o to vychovat hráče pro mužský fotbal. Už se prosazují Kamil Vacek, Miroslav Štěpánek, nebo teď v áčku Kuba Petr nebo Jakub Heidenreich.

* Proč jste si vybrali letos právě Afriku? To je trochu exotika. Přece jen to není taková fotbalová bašta jako Brazílie nebo Španělsko.


Aproč ne. Egypťané teď vyhráli Africký pohár. Egyptský fotbal je na slušné úrovni. Vyzkoušíme si, jak jsou na tom v mládeži.

* Co budete mít v programu?

Budeme v Hurghadě denně trénovat na travnatém hřišti. Pak jedeme na tři dny do Káhiry, kde hrajeme každý den zápas. Celkem za deset dní máme čtyři zápasy a asi osm tréninků.

* A budou mít kluci i nějaké historické exkurze?

Podíváme se na pyramidy, do muzea, uděláme si výlet za beduíny. Bude to pro kluky poučné.

* Když tak jezdíte po světě, cítíte, že tam jsou, hlavně v těch chudších zemích, kluci lačnější po fotbale?

Když někam vyjdeme, tak Evropu hodně obdivují. Každý by sem chtěl jít. Ale že by tam byl nějaký rozdíl, to ne. Ti kluci mají i tam dobré vybavení, kopačky, oblečení, i podmínky. Nemyslím si, že by tam byl nějaký velký rozdíl.

* Když se podívám, kde všude jste už s týmem starších žáků byl, tak už snad chybí jen Asie.


(smích) No, chtěli bychom do Japonska.

* Takový zájezd do Afriky, to určitě není levné. Platí to rodiče hráčů nebo klub?

Rodiče se to dozvídají půl roku před odjezdem. Máme to nastavené tak, že rodiče platí maximálně polovinu částky, na zbytek seženeme sponzory. No, a samosebou máme podporu vedení klubu.