Zábřeh vzdoroval statečně, avšak ipřesto prohrál vysoko 0:8. „Byl to pro hráče zápas za odměnu,“ usmíval se trenér OttoJáně.

Rozhovor

Začínat zápasovou část přípravy proti první lize, to není moc obvyklé.

My jsme dostali nabídku od Sigmy sehrát tohle utkání. Nějaké iluze jsme si před zápasem nedělali. Žádnou hrůzu ztoho nedělám, protože jsme tohle loni zažili sBaníkem. Těmto mančaftům se asi konkurovat nedá, ikdyž někdy to vypadalo znaší strany strašidelně. Jsme na začátku přípravných zápasů. Proto jsem vzal všechny kluky, kteří vpřípravě jsou, idorostence.

Hodně mladý je ibrankář, který Sigmě ještě pár gólů chytil. Ten je docela šikovný.

Abych byl upřímný, člověk se vždycky musí chytat něčeho pozitivního. Byly tam některé okamžiky, kdy trenér je spokojený. Ale utkání hodnotit nebudu. Kluci to měli za odměnu, jsme na začátku přípravy, takže žádný závěr ztoho dělat nebudu. Aten brankář je ještě dorostenec. Třeba vlétě proti Baníku vychytalnulu.

Co má Zábřeh dál vplánu?

Vsobotu hrajeme zápas vLetohradě a pokračuje samozřejmě dál zimní příprava.

Zpodzimního kádru několik kluků odešlo. Budou hodně chybět?

Vypadli nám hráči, určitě budeme hledat další. Abychom vMoravskoslezské lize hráli důstojnou roli. Když mužstvo ukořistí dvacet bodů, tak má nějakou kvalitu. Akaždý odchod hráče ze základu se bude těžko nahrazovat.

Proti Sigmě nastoupil za Sulko stoper Radek Řehák Už je vZábřehu natvrdo?

Ne. Domluvili jsme se, že jednat otom budeme až po několika odehraných zápasech.