Tedy s předposledním a posledním týmem tabulky. Teď Hanáky čekají silnější soupeři. A proti těm se Sigmě na podzim dařilo. „Doufám, že se k tomu zase vrátíme. Že se nebudeme bát hrát a budeme důrazní,“ říká olomoucký stoper Aleš Škerle.

Rozhovor

Jak je kabina spokojená po prvních dvou zápasech jara?
Myslím, že nemůže být spokojená. Zápas s Bohemkou jsme měli jednoznačně vyhrát, ale po prvním poločase jsme přestali hrát. V Mostě jsme zachránili alespoň remízu po prvním prospaném poločase. Takže spokojenost nemůže být.

Proč vždycky v jednom z poločasů spíte?
Nevím. Začneme hrát, až když prostě víme, že jde do tuhého. Jako bychom se báli hrát. Většinou začneme, až třeba prohráváme.

A pak už se hra nezvedne, protože jsou vpředu tišší povahy? Na hřišti se snažíte řvát a burcovat jen vy stopeři vzadu.
Těžko říct. No, my vzadu řveme. Ale jsou typy, na které můžete řvát a neudělá to s ním nic. To je asi na každém z nás, jak se s tím vyrovná, když už prohráváme nebo se nedaří.

Měli jste v těch prvních dvou zápasech jara štěstí, nebo smůlu. V každém z nich měl hned na začátku Jakub Petr vyloženou šanci.
To je také těžké. V Mostě jsme také měli velké šance. Ale nakonec jsme dali gól až z poslední možnosti, takže tam spíš bylo to štěstí. Ale kdybychom proměňovali šance a mohli jsme v klidu vyhrát.

Teď Sigma začíná hrát proti trošku silnějším soupeřům. Startuje to v pondělí Spartou. Bude to výhoda? Na podzim se vám proti nim dařilo.
Přesně tak. Se silnějšími jsme se nebáli hrát. Není taková povinnost s tím silnějším vyhrát, jdeme do těch utkání jako outsider. Takže by nám to možná mohlo svědčit víc, než když jdeme do zápasu s tím, že musíme vyhrát.

A začnete už útočit a honit tygra?
Doufám, že jo. Že to bude jako na podzim, kdy jsme se nebáli hrát. Byli jsme důrazní a využívali jsme toho.

Nemyslíte, že jste si za první dvě kola nazlobili diváky? Po přípravě si mohli říkat, to bude veselé jaro, Sigma všechno vyhrávala. A nejednou remízy z posledním a předposledním týmem tabulky.
Uvidíme. Většinou jsou v přípravě výsledky dobré. A pak přijde liga a dojde ke zlomu, že se o něco hraje. Nastane tam asi psychický blok a už to nejde tak dobře, jak to šlo v přípravě.

Na Spartu budete mít v stoperské dvojici nového kolegu, Martin Hudec má stop za čtyři žluté. Bude to problém?
Myslím, že to nebude problém. Jsme na sebe zvyklí, i v přípravě se stopeři střídali. Takže tohle by mělo být bez potíží.