A nejen prvního týmu, ale i mládežnických kategorií. „Nová regenerace už byla určitě potřeba. Tu stávající už pamatuju dvaadvacet let. Ta nová splňuje naprosto všechna kritéria, je to další krok pro zlepšení podmínek hráčů, pro zlepšení podmínek tréninku. Navíc pro hráče to bude i nový impulz,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.

Vánoční dárek, který jeho svěřenci dostali, je v dnešní době nutností. „Samozřejmě. Tréninkové nároky se stupňují, fotbal je náročnější na kondici, fyzickou připravenost. A proto musí být po tréninkových jednotkách regenerace účinnější. Zvlášť v českých podmínkách, kdy se gró kondiční přípravy děje v zimním období, kdy počasí není optimální pro regeneraci svalů. Takže nová regenerační linka je pro nás vynikající,“ podotkl Psotka.

Kvalitní rehabilitace a regenerace by se měla projevit na lepším zdravotním stavu i kondici hráčů. „My jsme se snažili samosebou o důkladnou regeneraci i během podzimu. A samozřejmě to pomáhá. Ať už regenerační cvičení, kompenzační cvičení před tréninkem, nebo samotná rehabilitace po tréninku. Tady je technika lepší, do regenerace se může zapojit více hráčů, jsou tam různé druhy regeneračních linek. Je to zaměřené na určitě svalové partie těla, určitě škála regenerací je větší. Takže nám to jistě pomůže, určitě to bude poznat,“ řekl Psotka. „Další věc je, že novou regeneraci budou pravidelně využívat i dorostenecké týmy,“ podotkl kouč Sigmy.

Po vyhřívaném hřišti s travnatým povrchem špičkové technologie a stejně kvalitním tréninkovém hřišti klub výrazně zkvalitnil další část tréninkového procesu hráčů.

„Je to další krok ve vytváření pozitivních podmínek pro to, abychom fotbal dělali komplexně se vším všudy. Když po klucích chceme, aby devadesát tři minut naháněli soupeře a měli na to kondici, tak musí kvalitně rehabilitovat, to je jasné,“ řekl Jaromír Gajda, předseda představenstva SK Sigma Olomouc.

„Měli jsme regeneraci, které už dosluhovala. Teď je vše moderní, navíc se do toho zařízení vleze celý tým, můžou tam být všichni hráči. Umožní to skutečně intenzivní rehabilitaci a regeneraci,“ podotkl Gajda.

A na kolik nová regenerace vyšla peněz? „Modernizaci podpořil čtyřmi miliony Olomoucký kraj, zbytek zaplatilo občanské sdružení. Cena za novou regeneraci se v podstatě rovná nákupu standardního hráče z prvoligového klubu,“ uvedl Gajda.

"Je to důležitější, než nějaký nový hráč, o jehož výkonnosti by se vedly debaty, jaký vlastně bude. Tohle by mělo pro dobrou hru udělat více, než řešení sežeňme někoho, možná, že bude lepší, než hráči, které máme. Toto má pomoci k tomu, aby naši hráči byli lepší,“ podotkl.

„Pro naše hráče je to jakýsi dárek k vánocům, ale to ať si myslí jen jeden dva dny. Po novém roce je to další pomoc k tomu, aby mužstvo pokračovalo v trendu z podzimu a bylo lepší. Aby to bylo skutečně jen na hráčích, na jejich kvalitě, kterou budou schopni na hřišti předvést,“ dodal Gajda.