Na programu mají, byť v domácích podmínkách, kondiční soustředění. „Proto nebudeme hrát v týdnu žádný přípravný zápas,“ řekl trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

Rozhovor

Přípravný zápas proti Dubnici jste hráli nerozhodně 1:1. Ale stejně jako předtím proti Zlínu jste zahodili mnoho šancí.
První poločas jsme na to, že to je příprava, hráli velice dobře. Měli jsme tam několik šancí, ale nedali jsme góly. A soupeř nám vlastně z jediné šance vyrovnal. Ale je to pořád příprava, stále je to o tom, aby to sloužilo kondiční složce. První poločas byl jakž takž fotbalový, ale ve druhém poločase už bylo vidět, že toho mají obě mužstva plné zuby a už to nebylo vůbec fotbalové.

To utkání dohrával Janotka na pravé straně. Je to nová varianta?
Rossi má menší problémy, tak jsme ho chtěli šetřit. A tým byl rozdělen na dvě části, tu druhou čekal zápas s Brnem. Tak jsme to prostě vyzkoušeli.

Celkem překvapivý byl výkon Melinha. Ten byl i v minus hodně neustále aktivní a snažil se hrát.
No, myslím, že to byl určitě jeden z našich nejaktivnějších hráčů. Řeklo by se, že Brazilci nebudou v tomto počasí hrát. Ale Meli odvedl profesionální výkon i v přípravném utkání.

A tak by to mělo být.
Přesně tak.

Berete to jako další důkaz, že Melinho, jak jste několikrát řekl na podzim, pochopil, že každý je strůjcem svého štěstí a musí na sobě pořád pracovat?
Ano. I v zápasech, já jim říkám charitativní utkání, když se někde otvírá hřiště nebo podobně, má každý hráč na zádech své jméno a číslo a hraje sám na sebe. A musí své jméno obhájit, ať je to zápas mistrovský, přípravný, nebo charitativní. V tomto je Meli stoprocentní profesionál.

Ve druhém sobotním utkání jste hráli proti Brnu. Jak jste byl spokojen s tímto zápasem?
Sice jsme prohráli dva čtyři, ale bylo to kvalitnější utkání než to první proti Dubnici. Bylo tam víc nasazení, agresivity, tempa. A mladí kluci se znovu ukázali pozitivně. Měli jsme nějaké šance v prvním poločase, pak ve druhém vedli. Ale pak soupeř potrestal naše dvě chyby.

Znovu jste poslal do hry několik hráčů z dorostu. Necháte si je všechny v přípravě?
Chtěli jsme v zápasech Tipsport ligy dát šanci mladým hráčům. A v sobotu jsme hráli dvě utkání, takže jich bylo více než předtím ve středu proti Zlínu. S Brnem to k Machalickému byli ještě Šichor a Nekuda. V přípravě s námi je Machalický, ty další dva jsme si vytáhli jen k tomuto zápasu.

Tento týden nehrajete ve všední den žádný přípravný zápas. Je to proto, že máte na programu práci na kondici?
Ano, přesně tak. Budeme se věnovat fyzické kondici, proto máme další utkání v plánu až v sobotu.

Odpadl vám soupeř pro generálku před ligou. Banská Bystrica zápas odřekla. Je to velký problém?
Oni se nakonec budou vracet ze soustředění až šestnáctého února. Takže musíme hledat náhradního soupeře. Je to samozřejmě komplikace, protože v tuto chvíli už mají všechny týmy dohodnutý program a třeba jiný soupeř ze Slovenska se nám bude hledat těžko. Takže generálku asi budeme hrát proti nějakému soupeři z druhé ligy. Uvidíme.