Ten kvůli čtyřem žlutým kartám nemůže nastoupit v sobotním zápase za áčko v Příbrami. „Je to Brazilec, takže je mu daleko milejší hrát, než jen trénovat,“ vysvětluje trenér olomoucké juniorky Augustin Chromý.

A brazilský technik nemusí být jediným hráčem z áčka, který za rezervu nastoupí. „Je možné, že se na hřišti objeví i David Kobylík,“ prozrazuje Chromý. Kromě nich bude zřejmě moci počítat i s dalšími členy širšího kádru Sigmy, kteří v posledních kolech nedostávali plnou zápasovou zátěž. Nabízí se tedy jména jako Tomáš Nuc, Vít Štětina nebo Jakub Petr. Obranu by měl znovu dirigovat ostřílený Darko Šuškavčevič.

Juniorka Slovácka je v třetí nejvyšší soutěži na poslední příčce s dvaceti body. „Chtějí se zachránit, takže nás čeká těžké utkání,“ varuje Chromý.

Slovácká rezerva na záchranu ztrácí čtyři body, na Hané se ale bude muset zřejmě na rozdíl od Sigmy obejít bez posil z prvního týmu. Ten totiž hraje rovněž dnes semifinálové utkání Poháru ČMFS v Praze proti Slavii.

Svěřenci trenéra Chromého budou chtít napravit pošramocenou domácí reputaci. Poslední dvě utkání totiž prohráli. „Dvakrát jsme to doma zbytečně zkazili. S Kroměříží jsme dostali hloupý gól a nedokázali jsme nic vytěžit z našeho tlaku. S Frýdkem jsme zase v prním poločase třikrát inkasovali po hrubých individuálních chybách,“ vzpomíná Chromý na prohrané bitvy.

Teď bude mít juniorka slibnou příležitost to napravit. Hrát se bude na Andrově stadionu a některá jména slibují velkou podívanou.