„Na ten zápas jsem se těšil a užíval jsem si to,“ říká David Kobylík.

Rozhovor

Kdy jste hrál naposledy ligový zápas od první minuty?
Ligový? V prosinci pohárový na Kypru. Ale ligu, to už bude hodně dlouho.

To je dlouho. Bylo to v dubnu před dvěma lety. Jaké to pro vás teď bylo hrát zase od první minuty?
Je to svým způsobem stejné jako hrát přátelák. Nejsem stresař. Je to samozřejmě jiné, protože se hraje o body. Ale že bych měl nějaké velké napětí, to ne. Spíš jsem si to užíval.

A je to pro vás hodně jiné, hrát ligové utkání?
No samozřejmě. Více než v přáteláku tam hraje roli taktika. Nebo různé maličkosti, které v přáteláku nejsou tolik důležité. To třeba ukázala ta poslední minuta, ve které jsme dostali gól. V přáteláku by to nikomu nevadilo, mistrák, to je něco jiného.

Těšil jste se na to utkání hodně? Když už jste věděl, že nastoupíte od začátku?
To víte, že jsem se těšil. Já se těším na každý zápas. To je jediné, co má po týdnu trénování smysl. O tom to je.

Teď to vypadá, že budete znovu hrát nebo ještě nevíte?
To nechám na trenérovi. Myslím, že proti Mladé Boleslavi jsme hráli dobře jako mužstvo. Akorát jsme nezvládli v závěru dvě maličkosti. Jinak to byl na dívání dobrý zápas, kvalitní, odježděný od celého týmu. Prostě se pak staly chyby, které se staly.

Jak dlouho jste si potom v kabině říkali, že jste pitomci, když jste tak rozehraný zápas nevyhráli?
Asi každý si to sám sobě říkal dlouho. Každý v kabině věděl, jak jsme na tom, každý byl naštvaný. Každý si to pak ještě musí sám rozebrat. Kolektivně jsme si to rozebrali, kdy byly chyby. A pak si musí každý sám přebrat, kde se to stalo, kde měl udělat víc.

Říkáte, že nejste stresař. Je pro vás tedy lehčí na výsledkově nepovedený zápas rychle zapomenout a plně se soustředit na nadcházející?
Ano. Už na to nemyslím. Samozřejmě si na to vzpomenu, že jsme hloupí, že jsme prohospodařili dobrý výsledek. Ale teď máme doma Kladno a nemá cenu se tím zabývat. Body nám nikdo nevrátí. Samozřejmě kdyby byly v tabulce, tak jsme někde jinde. Hodnotil bych to spíš až po Kladně. Pokud se nám povede, tak se můžeme nastartovat na vyšší příčky. Ty nejsou až tak daleko, ale teď už je tam dost mančaftů. Mohli jsme se tam nahoru dostat lépe.

Kladno, to bude možná těžší soupeř než Mladá Boleslav, která chtěla hrát fotbal.
Myslím, že to bude těžší zápas. Že Kladno zaleze a bude hrát na brejky, budeme je dobývat. Bude to možná o jednom gólu. Musíme být trpěliví, počkat si na ten moment, ať už to bude v první nebo poslední minutě. Je mi jasné, že tam bude spousta zkažených pokusů o nějaká vysunutí, přihrávky, pokud bude prostor zhuštěný. Nesmíme se toho zaleknout, musíme být trpěliví a hlavně mít sebedůvěru, že to můžeme rozhodnout klidně i v devadesáté minutě, tak jak nám dala gól Boleslav.