Ve druhé půli už Janotka tolik vidět nebyl a nakonec musel konečný výsledek hodnotit se smutkem v hlase. „Nebyl to z naší strany povedený zápas, ale měli jsme to dotáhnout do vítězného konce,“ uvědomoval si dobře.

Rozhovor

Jak byste zhodnotil ten zápas?
Chtěli jsme navázat na výkon z těch předchozích utkání, ale vůbec se nám to nepodařilo. Nakonec je z toho remíza a to je pro nás doma ztráta.

Kde byl ten důvod, proč to nevyšlo?
Nevím, nevím. Těžko říct. Nemohli jsme se prosadit přes tu pevnou obranu, která byla v jedenácti lidech. Budějovice postavily obranný val a my jsme se kombinační hrou přes ně nedokázali dostat.

Co tomu chybělo?
Chtělo to nějakou šťastnou narážečku, nebo překvapivou kombinaci a to se nám prostě bohužel nedařilo.

Pak jste šli šťastně do vedení.
Vzhledem k tomu kolik jsme měli standardek, tak se to konečně podařilo, že jsme se prosadili. I když to byl vlastňák. Když už jsme vedli, měli jsme to dotáhnout, a vyhrát aspoň těch 1:0.

Měli jste také dost šancí k potvrzení náskoku.
Bylo tam nějaké břevno. Hubňa to tam taky dvakrát nedotáhl. Je to škoda, kdyby to bylo 2:0, tak bylo po zápase. Takhle jsme se strachovali o ty tři body. A bohužel jim pak vyšla jedna akce, ze které vyrovnali.

Na konci tam ale byla ještě jedna nebezpečná situace.
Na konci se jim povedla ještě jedna akce a borec šel sám na gólmana. Naštěstí to Petr Drobisz dobře přečetl, můžeme mu poděkovat.

Kde byl problém, že vám chyběla taková ta jiskra ze zápasu se Slavií i dalších utkání?
Nevím, vážně nevím, těžko říct.

A jak se hrálo vám osobně. Po delší době jste byl zase v základní sestavě.
V prvním poločase se mi hrálo dobře, ve druhém už jsem neměl tolik míčů, kolik bych si představoval. Posledních deset minut už jsem pak šlapal vodu, protože jsem nehrál tři týdny, takže jsem toho měl plné zuby. Bylo toho dost.

Teď jedete do Liberce. Bude to pro vás jednodušší zápas, když budete moct hrát zezadu a na brejky?
Tak nevím, jestli jednodušší, Liberec teď hraje velmi dobře. Já myslím, že to bude těžký zápas. Ale i s Budějovicemi to nebylo lehké. Každý si řekne, že s Budějovicemi musíme jasně vyhrát. My samozřejmě chceme, to chceme vždycky. Ale když se podíváte, tak oni za celou soutěž prohráli jen pětkrát. To se málokomu podařilo je porazit. Oni neprohrávají a nehrají špatně, což dnes ukázali. Ale my nesmíme doma ztrácet body.

Tyhle soupeře byste se měli naučit doma aspoň o ten jeden gól skolit. Je to tak?
Určitě. Dnes to bylo o tom, že když už jsme šli takhle šťastně do vedení, tak to chtělo dotáhnout nějakou tu šanci na 2:0 a už bychom si to nenechali utéct.

Nebyli jste třeba příliš hodní? Faulů jste měli víc, přitom dva spoluhráči museli vystřídat pro zranění.
To asi shoda okolností. Myslím, že ty souboje byly tak padesát na padesát. Určitě nikdo z nás v soubojích neuhýbá.

Dalo se tedy vlastně udělat něco jinak?
Tak samozřejmě, to se dá vždycky. Dneska to z naší strany nebyl povedený zápas, ale i přesto jsme to měli dotáhnout do vítězného konce

Skončila vaše série tří vítězných zápasů…
Každá série jednou končí, ale nemusela zrovna dneska. My jsme v ní chtěli určitě pokračovat.

Budějovice jsou pro vás nešťastný soupeř. I u nich jste dostali gól před koncem a remizovali.
Je to pravda, tam jsme dostali v 89. minutě šťastnou branku po teči. Dneska jim vyšla jedna akce a zase se body dělily.