„Je to pro mě nepochopitelné, že na lavičce sedí tak obrovský talent, jakým je záložník Hořava,“ čertil se Kubíček. Ale ani příchod technického záložníka mdlý výkon Hanáků proti Kladnu nezachránil.

„Chtěli jsme zkvalitnit hru, v prvním poločase mělo Kladno více brankových příležitostí. Ale z ničeho jsme pak dvakrát inkasovali, byly to takové pološance. Jeden gól jsme si dali sami po rohu, druhý byl po tom šprajcu, kdy chtěl Petr Drobisz odkopnout za vápnem balón. Dalo by se říct, že v té chvíli bylo po zápase,“ popisuje Hořava druhé dějství.

S jakým cílem vybíhal mladý hráč na trávník? „Chtěl jsem dát gól. Nebo alespoň nějaký připravit. Bohužel se to nepovedlo. Namísto toho jsme dva dostali a pak už to bylo jen o nakopávaných balonech.“

Takový styl Hořavovi příliš nesedí. Když má míč u nohy, dokáže hru zrychlit, zároveň prokazuje velký herní přehled. Ale běhat od vápna k vápnu bez kontaktu s míčem, to není pro žádného záložníka.

Nenechala si Sigma vnutit kladenskou hru? „Těžko říct. Jak říkal trenér po zápase v kabině, z naší strany tam byla spousta podprůměrných výkonů. Naopak Kladnu se ten zápas podařil, takže asi zaslouženě vyhrálo,“ přemítá Hořava.

A aby těch krizí nebylo málo, začíná se nejpoužívanější slovo posledních týdnů používat i v souvislosti s jarní fazónou Sigmy.

Oprávněně? „Výsledkově to tak určitě vypadá. Svůj vliv na to mělo utkání s Boleslaví, kdy jsme ztratili jasně vyhraný zápas. Teď se očekávaly tři body s Kladnem a zase se to nepovedlo, takže všechno v pořádku asi není,“ soudí střelec dvou branek Sigmy v této sezoně.

Podzim přitom vyšel Sigmě na výbornou. O to jsou poslední špatné výsledky překvapivější. „Je to možná o psychice,“ přemýšlí Hořava.

A pokračuje: „První dva zápasy se nám nepodařily, i když jsme v obou nebyli jednoznačně horší. Pak přišel zápas s Boleslaví a teď s Kladnem. Neřekl bych, že jsme se přes zimu zhoršili, spíš je to v hlavách a v osobních výkonech jednotlivých hráčů.“

Olomoucké fotbalisty teď čeká nelehké období. Na druhou stranu momentálně nemají co ztratit a krize jsou od toho, aby se překonávaly. Co by mohlo podle Hořavy modrou lavinu opět uvolnit?

„Myslím, že by mohl pomoci jeden vyhraný zápas, který bude z naší strany poctivě vypracovaný. Potřebujeme vyhrát a zlomit to,“ nabízí v jádru jednoduchý recept.

Podaří se?