Proti Bohemians zažil premiéru od první minuty útočník Jakub Petr (1990), se Spartou si vůbec poprvé přičichl k první lize Jakub Heidenreich (1989). Mladý talent nahradil na postu levého obránce zkušeného Tomáše Randu, který nastoupil v předchozích dvou utkáních.

Do áčka přišel v zimní přestávce a na první start tak nemusel čekat příliš dlouho. V prvních dvou jarních utkáních nebyl ani mezi nominovanou šestnáctkou hráčů, o to překvapivější byl jeho start v pondělním zápase. „Nečekal jsem, že poprvé nastoupím zrovna proti Spartě,“ přiznal po utkání Jakub Heidenreich.

Ke svému výkonu byl zdrženlivý. „Mohlo to být určitě lepší, ale jsem rád, že se to podařilo zvládnout alespoň takto. Určitě jsem měl respekt. První zápas a hned Sparta. Ale musel jsem se z toho oklepat, jinak bych to asi nezvládl,“ prozradil vlastní recept na trému.

Z jeho levé strany střílel nebezpečně jen v první minutě Kulič, jinak nemusel řešit významnější problémy. „Trenér nás upozorňoval na to, že tam budou střelecké typy jako je Kulič nebo Matušovič. Ale byli jsme na to dobře připravení a myslím, že žádnou velkou příležitost neměli,“ marně pátral v paměti mladý levák.

Sám se několikrát vysunul hluboko na levé křídlo a zkoušel hledat dlouhými centry spoluhráče. „Byli jsme na tom s Onofrejem domluvení. Chtěl jsem podpořit náš útok, ale moc se mi to nedařilo,“ přiznal sebekriticky mohelnický odchovanec Jakub Heidenreich.