V brance Brna nastoupil poprvé v sezoně Martin Lejsal a první minuty se hrálo před ním. Ale nic nebezpečného řešit nemusel, hlavička Hubníka letěla vedle. Stejně dopadla i rána Marečka v 15. minutě. O dvě minutky později už byli hosté přesnější. Besta narazil do šestnáctky Večeřovi a Brno vedlo.

Hanáci to nenechali jen tak a začali se dostávat do tlaku. Dva pokusy Ordoše nebyly přesné. Rána Melinha z přímého kopu ano, ale tu Lejsal nadvakrát kryl.

Ve 32. minutě už kapituloval. Vrácený centr po rohu hlavičkoval Hudec a sražený míč doklepl do sítě Hubník. Vyrovnání Sigmu nastartovalo a do přestávky si vytvořila několik dalších šancí.

Janotka se při sólu ubránil sám, dělovku Heidenreicha vytáhl Lejsal z pod břevna na roh, poradil si i s lobem Janotky ve 41. minutě. Vzápětí měli hosté štěstí. Melinho šel po chybě v rozehrávce sám na brankáře, ale jeho zakončení proskákalo těsně vedle pravé tyčky.

Úvod druhého poločasu byl na šance vlažnější. Hosté už byli v obraně pozornější a domácí, kteří nebyli s remízou spokojeni, se nedokázali prosadit do zakončení.

Sigma se snažila dostat ke střelbě, ale ve finální části byla nepřesná. V 71. minutě se domácí dožadovali penalty po zákroku Střeštíka na Hubníka, ale podle rozhodčího brněnský záložník zasáhl nejprve míč.

V 75. minutě napřáhl zdálky Kazára, jeho pumelice třela břevno. Domácí měli výraznou územní převahu, ale do šestnáctky se nemohli propracovat.

SK Sigma Olomouc – 1. FC Brno 1:1 (1:1)

Branky: 32. Hubník – 17. Večeřa.Rozhodčí: Královec – Filípek, Wilczek. ŽK: Hořava – Střeštík. Diváci: 4054.Střely na: 8:1. Střely vedle: 7:4. Rohy: 6:0. Fauly: 14:28. Ofsajdy: 1:3.

SK Sigma: Drobisz 3 – Škerle 2, Hudec 2, Komárek 2, Heidenreich 2 – Janotka 2, Hořava 2, Kaščák 3, Melinho 2, Hubník 2 – Ordoš 2. Trenér Zdeněk Psotka.

Brno: Lejsal 2 – Švejnoha 2, Trousil 2, Živný 3, Čoupek 2 – Mareček 2, Večeřa 2, Polách 2, Střeštík 3 – T. Došek 2, Besta 3. Trenér Petr Uličný.

Střídali: 60. Doležal za Ordoše, 72. Kazár za Hubníka – 72. Kalivoda za Střeštíka, 78. Kuncl za Živného, 87. Šural za Doška.