První kloudná situace byla vidět až po půlhodině hry. To se musel brankář Buček pořádně natahovat po ráně olomouckého Nepožitka. Stačil míč vyškrábnout z pod břevna na roh. Osm minutě před přestávkou mohl skórovat Vrťo, ale naštěstí pro domácí minul.

Štěstí měli také hosté, bylo to pět minut po poločase. Přímý kop zprava zahrával Javůrek a míč se odrážel od břevna do pole. Ve druhé půlce byli domácí aktivnější, hosté se soustředili spíš na brejky. Dvacet minut předkoncem přišel rozhodující moment. Záložník Javůrek si před šestnáctkou srovnal krok a trefil přesně do pravé šibenice.

VIDEOPŘIPRAVUJEME.

„Čekali jsme, že to bude těžký zápas a také byl. K nám se přiklonilo štěstí. Honza Javůrek potvrdil střeleckou formu, kterou měl v celé přípravě. Máme tři body, je to dobré. Je před námi ještě hodně práce,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.

SK Sigma Olomouc B – Baník Ostrava B 1:0 (0:0)

Branka: 70. Javůrek. Rozhodčí: Nádvorník – Nenadál, Racek. ŽK: Komárek, Machalický – Neuwirth, Metelka, Vrťo. Diváci: 129.

SK Sigma B: Lovásik – Ulma, Šuškavčevič, Komárek, Machalický, Štětina, Kučera (88. Koutek), Šichor, Doležal, Nepožitek, Javůrek (83. Nekuda). Trenér Augustin Chromý.

Baník B: Buček – Vácha, Neuwirth, Ricka, Križan (7. Grussman), Kosňovský, Metelka, Hrtánek (28. Bartl), Markovič, Vrťo, Wojnar (76. Christu). Trenér Dušan Vrťo.