„Hrálo se mi tam dobře. Od trenéra jsme měli instrukce takové, že se můžeme hodně točit. Ale já s tím nemám problém. V tom našem systému se to liší maximálně v tom, že na hrotu je více soubojů,“ řekl Ordoš.

Že si s nezvyklým postem nedělal žádnou hlavu potvrdil ve 24. minutě, kdy parádním volejem uklidil do sítě centr Janotky. „Jay-jay (Janotka, pozn.red.) to udělal perfektně. Já už jsem pak měl fůru času, když ten míč ke mně padal. Naštěstí jsem to dobře trefil,“ popsal svůj osmý gól v sezoně.

Nebude ještě útočit na elitní střelce Gambrinus ligy? Cítí střeleckou formu? „No formu cítit můžu, ale už není čas,“ vykládal s úsměvem.

Stejně jako dalekonosný pokus z minulého kola, kterým sestřelil Teplice, bude také Ordošův příbramský zásah atakovat přední příčky gólových hitparád. „Já ty góly neberu podle krásy. Chci hlavně pomoct týmu do pohárů,“ říkal Ordoš.

Porážkou v Příbrami si ale Sigma situaci znovu trošku zkomplikovala. Po Ordošově zásahu sice vedla, ale ve druhém poločase dvakrát inkasovala a nakonec odjela bez bodu. „Druhou půlku zápasu jsme nezvládli, je to ztráta, ale musíme jít dál,“ prohlásil.

„Rozhodně nemá cenu házet flintu do žita. Čekají nás ještě dva zápasy doma a jedeme na Baník. Soupeři hrají mezi sebou, takže budou také ztrácet. Máme to ve svých rukách a máme na to, abychom poháry uhráli,“ věří Ordoš.

Pokud to bude Ordošovi střílet jako v posledních kolech a podpoří ho i spoluhráči z obrany, není důvod mu nevěřit.