Návrat do nejvyšší soutěže by tak mohla oslavit už ve středu ve vloženém kole v Pardubicích.

Hosté do utkání v Olomouci vyhráli na jaře osm z devíti utkání. Jejich trenér Bohumil Páník poslal do hry osvědčenou sestavu s e všemi svými esy.

Olomoucký kouč Leoš Kalvoda nechal překvapivě na lavičce kapitána Jana Rajnocha.

Střední obránce si v posledních týdnech odpykával trest za vyloučení ve Vlašimi a na jeho místě se chytil David Bystroň. Sigma proti Táborsku ani Kolínu neinkasovala.

Václav Vašíček (vlevo). Sigma proti Zlínu

Václav Vašíček (vlevo). Sigma proti Zlínu. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Začátek zápasu byl pro Sigmu jako ze sna. Hned ve druhé minutě si na hranici pokutového území našel míč Václav Vašíček. A jeho přízemní střela zaplula přesně k tyči zlínské branky. Její strážce Dostál se natahoval marně.

Ovšem zanedlouho se jeho protějšek Michal Reichl ocitl ve stejné pozici. To když v 6. minutě dostal 18 metrů od branky míč Lukáš Železník a trefil také přesně.

Zlín vyrovnal a ve zbytku poločasu byl překvapivě nebezpečnější.

Velikou šanci měli hosté ve 23. minutě. Reichl neudržel centrovaný míč po srážce s obráncem Šindelářem a pak horko těžko vyrážel dorážku jednoho ze zlínských fotbalistů.

Člen reprezentační jednadvacítky se zapotil i deset minut před půlí. Po rohovém kopu zůstal úplně sám v pokutovém území Hájek a jeho ránu do protipohybu Reichl s obtížemi vykopl.

Fanoušci Sigmy

Fanoušci Sigmy. Autor: DENÍK/Jiří Kopáč

Nejlepší zákrok si olomoucký brankář schoval na 41. minutu. Hlavičku Pooznara ze sedmi metrů efektním skokem vyrazil na roh.

Především svému brankáři mohla Sigma děkovat, že skóre bylo v poločase nerozhodné.

O přestávce zřejmě trenér Kalvoda svým mužům důrazně vysvětlil, že tudy cesta k prvoligovému mečbolu nepovede. Po změně stran vlétli Hanáci do druhé půle ve velkém stylu.

Navrátil si na pravé straně pohrál s obráncem, vytáhl na sebe i gólmana Dostála poslal před prázdnou branku luxusní nabídku Vašíčkovi, který s přehledem zvýšil na 2:1.

V 64. minutě pak rozjetý olomoucký střelec završil hattrick. Na hranici ofsajdu převzal přihrávku od Ordoše. S obráncem na zádech ale vymyslel geniální řešení. S přehledem přehodil brankáře a užíval si ovace solidně zaplněných tribun.

Ještě ale zdaleka nebyl konec. Zlínské šance mohli oživit Poznar se Železníkem. Jejich hlavičky v rozmezí několika sekund ale zastavilo břevno olomoucké branky.

Zpátky do hry o body vrátil kapitán Železník své mužstvo až v 76. minutě. V pokutovém území vyhrál souboj se stínující dvojicí Navrátil Šindelář a střelou na přední tyč překvapil Reichla.

V napětí tak obecenstvo zůstávalo až do samého konce.

V 88. minutě ale všechny definitivně uklidnil Jakub Petr. Po další mistrovské přihrávce od Ordoše zůstal sám před Dostálem a zkušeně ho poslal na druhou stranu.