Přitom vše začalo tak nadějně. Ondřej Buček už v 9. minutě trefil míč pěkně k tyči a poslal hosty do vedení. K další brance byl velmi blízko Vychodil i Buček, který mohl přidat svoji druhou trefu.

Pyclík chvíli před koncem prvního poločasu šel sám na domácího brankáře Nemravu, ale svůj pokus nasměroval jen do tyče. A začalo se trestat na druhé straně.

Kubala vyrovnal

V 51. minutě zahrával přímý kop domácí Kubala, který poslal míč krásně přes zeď a vyrovnal na 1:1. Slovácku stačily pouze další dvě minuty na to, aby dokonalo obrat. Ihned po srovnání byl nařízen pokutový kop, který zahrával opět Kubala. Brankáři Muchovi nedal šanci, poslal míč doprostřed brány a svůj tým do vedení.

V 68. minutě přidal třetí gól po dobré kombinaci Pospíšil a dodal tak klid hráčům Slovácka. Poslední kapkou byl pro Holici gól Slovácka v 89. minutě. Na centr z levé strany si naskočil osamocený Suchý a stanovil konečný výsledek zápasu na 4:1 pro Slovácko.

HFK se tak už od samotného začátku letošní Moravskoslezské fotbalové ligy marně snaží získat tři body na hřištích soupeře. Dnes první poločas nasvědčoval tomu, že by se to mohlo změnit, ovšem vše nakonec bylo jinak.

„Prostě to jsme celí my, protože je to odraz naší hry a je to obrovská škoda. První poločas jsme zvládli velmi dobře po taktické stránce, dostali jsme se do vedení. Měli jsme tři nebo čtyři šance, které jsme měli proměnit a to nás stálo body," řekl po zápase trenér Holice Jiří Derco.

Lajdáckost hráčů

Body se olomouckým začaly vzdalovat ihned v úvodu druhé pětačtyřiceti­minutovky.

„Ve druhém poločase jsme to soupeři ohromně ulehčili naší naivitou a vůbec vstupem do druhého poločasu, který byl naprosto hrozný. Upozorňuji obránce, aby v nebezpečném prostoru hráli jednoduše, a on si to špatně zpracuje, odskočí mu míč a zbytečně fauluje hráče. Je to lajdáckost a obraz našeho celého podzimu," zlobil se kouč HFK.

„U nás je to prostě pořád dokola. Vždy, když jsme bodovali, tak jsme neudělali žádnou hloupou chybu vzadu a soupeři jsme to neulehčili. Jinak ale děláme individuální chyby. Jeden zápas to udělá jeden hráč, pak zase jiný, a to se pak těžko hraje. Každý si musí sáhnout do svědomí," pokračoval lodivod Holice.

Olomoucký celek tak z posledních čtyř utkání vytěžil pouhý bod a začíná se nebezpečně přibližovat mizérii z úvodu sezóny. Poslední podzimní zápas sehraje Holice příští víkend na domácím hřišti se šestými Otrokovicemi.

„Kdybychom to proti Slovácku zvládli, tak bychom byli, jak se říká, jednou nohou v suchu, ale nevyšlo to. Nezbývá nám tak nic jiného než se soustředit na další utkání s Otrokovicemi," uzavřel Derco.

1.FC Slovácko „B" – 1.HFK Olomouc 4:1 (0:1)

Branky: 50. a 53. Kubala, 69. Pospíšil, 89. Suchý – 9. Buček. Rozhodčí: Škrobák – Kneisl, Poláček. ŽK: Rezek, Dramé – Buček, Řehák, Horka. Diváků: 97.

Slovácko B: Nemrava – Flasar, Suchý, Dramé, Tischler (84. Křivánek), Machalík, Kubala, Rezek (75. Michna), Mareš, Pospíšil (82. Vinkler), Břečka. Trenér: Pavel Němčický.

HFK: Mucha – Bernard (63. Pezzotti), Hornich, Buček, Pyclík, Vychodil (34. Přikryl), Rýdel (78. Kostorek), Krumpolc, Wolf, Horka, Řehák. Trenér: Jiří Derco.

Autor: Tomáš Macák