Sobotní ranní sluníčko vystřídala podmračená obloha. A ta jako by byla předzvěstí matného výkonu domácích.

První půlhodinka byla jasně aktivita na kopačkách Litovle.

Judase v brance 1. FC nejprve vystrašily Šilberského nůžky a jeho nepřesná hlavička. Přerovský gólman stál dobře při přímých kopech Zavadila i Pavla Kvapila. Obrovskou možnost potom zazdil i Fišara.

Přerov se osmělil až v poslední čtvrthodince prvního dějství. Čechákova hlava postrádala razanci, Machačova mířidla byla nastavena nad Procházkovo břevno a Koutný proti litovelskému gólmanovi rovněž neuspěl.

Po příchodu z kabin mohl naklonit misky vah na domácí stranu Machač. Tváří v tvář Procházkovi však nenašel místo v ohraničeném prostoru za jeho zády, střela směřovala vedle pravé tyče.

1. FC se však přece jen radoval.

V 58. minutě poslal ideální kolmici mezi obránce do vápna Pola, Koutný si za obránce naběhl a polovysokou umístěnou, zatočenou střelou na delší tyč překonal Procházku. Hra se potom odvíjela hlavně mezi šestnáctkami, výrazných šancí bylo jako šafránu. Deset minut před závěrečným hvizdem mohl vyrovnat Šilberský, ale na Judasovi si vylámal zuby.

Stejně tak jako Zavadil v samotném závěru, který zasáhnul nohou gólmanovu hlavu ve chvíli, kdy přerovský strážce svatyně měl míč pod kontrolou ve své moci. Za tento zákrok byl odměněn červenou kartou.

Koutný mohl pojistit jednobrankový náskok, ale na vítězství 1. FC 1:0 už nic nezměnil.

Na obranu hostů je však potřeba říci, že jim nechyběla touha po bodovém zisku. Byli aktivnější, jejich kombinace nepostrádaly přesnost. Faktem však také je, že domácí hráči jim usnadňovali snažení pozdním přistupování do soubojů, malým pohybem po hřišti. I taková je tvář fotbalu, hraje se na branky a tu dal v tomto zápase pouze Přerov s bonusem tří bodů.

„Nezastírám, že se diváci asi moc nebavili. Náš výkon nebyl zrovna kvalitní. Jakési měřítko může snést pouze Hýbner a snad v tomto zápase i Venský. Nicméně, i přesto si vítězství nesmírně cením. Litovel je nepříjemný soupeř, má svou kvalitu. V tabulce bude určitě stoupat nahoru. Historie se na způsob výhry ptát nebude. I my jsem odehráli dobrá utkání s nulovým bodový efektem,“ realisticky zhodnotil zisk bodů domácí trenér Pavel Koral.

Podobný názor měl i kouč Litovle Roman Sedláček.

„K čemu nám je, když hrajeme pěkně, ale výsledky nemáme?“ položil řečnickou otázku.

„Bohužel nám momentálně nefunguje obrana. Za dvanáct kol jsme ještě nedokázali udržet nulu. A když se nám k tomu přidá i střelecká impotence, tak to dopadá jako teď v Přerově,“ posteskl si.

1. FC Přerov – Tatran Litovel 1:0 (0:0)

Branka: 58. Koutný. Rozhodčí: Svozil – Štětka, Rýpar. ŽK: Hýbner, Pola – Zavadil, Jindra, Šilberský. ČK: Zavadil.

Přerov: Judas – Mrázek, Venský Hýbner, Hrabal – Machač, Pola, Bernard (90. Smékal), Čechák (90. Zselezo) – Kašpárek, Koutný. Trenér: Pavel Koral.

Litovel: Procházka – Čep, Planička, Jindra, Mráček – J. Kvapil (72. Seyfried), Fišara, Kratochvíl, P. Kvapil – Šilberský, Zavadil. Trenér: Roman Sedláček.

LUDĚK JUDAS, JIŘÍ FIŠARA