„Asi nejlepší, co jsem na českém zápase zažil,“ vykládal slávista Lukáš Masopust, který druhým gólem finále rozhodl.

„Asi to byla z nejlepších atmosfér. Řekl bych, že my máme ty vůbec nejlepší fanoušky a Ostrava je na tom podobně. Jsme rádi, že jsme se utkali zrovna s nimi,“ dodal Tomáš Souček, střelec první branky z pokutového kopu.

„Bylo to úžasné. Pro tyhle chvíli fotbal hrajeme. Našim fanouškům děkuji, stejně jako každý zápas, dnes si ale zaslouží hold i ti ostravští,“ doplnil.

Nápaditá chorea

Tribuny se hlavně na slávistické straně plnily pomalu, ale nakonec bylo bez vylidněného obvyklého sektoru hostů takřka vyprodáno. Celková návštěva 11 661 diváků. Paráda.

Oblá tribuna sever obsazená baníkovci i slávisté „jihu“ se předháněli v nápaditých choreografiích. Baník připomněl hornickou minulost, Slavia zase rok založení, který z ní dělá nejstarší český klub.

Působivá byla jak modrá a bílá na straně jedné, tak červeno-bílá síla naproti.

„„Hrálo se nám skvěle, naši fanoušci jsou vždycky výborní a na této tribuně je to parádní. Slávisti taky dobře podporovali, takže kulisa byla dobrá. Děkuju jim,“ řekl ostravský záložník Adam Jánoš.

„Byli jsme rádi, že hrajeme právě s Baníkem. Jen mě trochu mrzel přístup organizátorů k našim fanouškům. Čas 19.15 v Olomouci pro ně není ideální. První vlak jede odsud myslím v půl čtvrté ráno. Možná je to k zamyšlení do budoucna. Naštěstí to za ně vyřešil náš klub,“ podotkl asistent trenéra Slavie Jaroslav Köstl.

Řešila se také přítomnost enormního počtu policistů, kteří i se psy napochodovali hned po závěrečném hvizdu na plochu. Cílem bylo zabránit vstupu fanoušků na hrací plochu.

„Asi jsou pořadatelé zvyklí na to, že fanoušci chtějí vběhnout na hřiště a pak se tam těžko honí. Bohužel je to realita,“ glosoval Masopust.

„Myslím, že to bylo zbytečné, protože během zápasů nebyly žádné konfliktní situace. Ale jsme zvyklí z minulého roku, kdy jsme slavili až za kordonem. Teď to bylo lepší, mohli jsme projít až k fanouškům a s nimi to oslavit,“ dodal Köstl.

Videorozhodčí dostal pěstí

Bez kaňky se však divácky povedené finále nakonec přece jen neobešlo. Po utkání při odchodu týmu videorozhodčích k automobilu byl napaden jeden z jeho členů Petr Antoníček fanoušky Baníku Ostrava.

Hlavní sudí Petr Ardeleanu ve zprávě rozhodčího uvedl, že útočníci Antoníčka povalili na zem, kde schytal úder pěstí do hlavy.

„Do několika vteřin došlo k zásahu pořadatelské služby a příslušníků městské policie. Viníci útoku nebyli identifikováni. Z místa ihned utekli," stojí ve zprávě.