A atmosféra byla adekvátní výsledkům z poslední doby – uvolněná, pohodová předvánoční.

Koneckonců vánoční tematika také přišla na přetřes. Útočník Michal Ordoš, který spolu s Janem Rajnochem, Davidem Houskou, Jakubem Plškem a Janem Navrátilem zastupoval hráčský kádr, si dokonce odnesl od věrné fanynky vánoční dárek.

Jinak fanoušci veskrze fotbalisty chválili.

Oproti srpnovému setkání přímo na tribuně Androva stadionu, kde hráči po třech porážkách ze čtyř kol čelili tvrdé kritice, veliká změna. Teď bylo dusno zapomenuto.

„V létě jsem vás kritizoval a taky bylo za co. Teď ale musím říct, že děkuji," pronesl jeden z příznivců. Sportovní ředitel Minář uznale pokýval hlavou.

Minář: Dál oslabovat nechceme

Právě na něj mířila velká část dotazů, která se týkala hráčského kádru. Některé se dotkly i nejčerstvější informace – že klub nebude bránit odchodu dlouholetých opor Tomáše Janotky a Aleše Škerleho.

„Je to zčásti i věc ekonomiky," vysvětloval Minář. „Kromě jmen, která už proběhla tiskem, ale dál oslabovat nechceme. Nemůžeme si dovolit pouštět hráče," dodal.

Pak už se řadou vtipných vsuvek staral o zábavu fanoušků. Třeba, když trenér Kalvoda bránil útočníka Vašíčka, a čelil nařčení, že je jeho otcem. „Možná bychom se mohli podívat do občanky, jestli ho tam nemáš," prohodil Minář.

Kalvoda: Nechodím mávat pod kotel

Kalvoda se pak do defenzivy dostal ještě jednou, přitom to začalo docela nevinně.

„Chtěl bych fanouškům moc poděkovat za podporu, je super, když za námi jedete celou noc třeba do Sokolova. Jen se na mě nezlobte. Nejsem ten typ, který by chodil pod kotlem a všem mával," omlouval se kouč.

„On totiž neumí kotoul," rozesmál příznivce další poznámkou Minář s narážkou na občasná gymnastická vystoupení explzeňského Pavla Vrby.

A najednou byla na světě neobvyklá sázka. Pokud Sigma postoupí do ligy, bude prý Kalvoda dělat kotouly přes délku hřiště. Tak uvidíme na jaře.