„Na Sigmě byla dobrá atmosféra, myslím si však, že na hokeji bude ještě lepší,“ řekl Jakub Novotný, který se s davem několika stovek nadšenců přesouval mezi zápasy.

„Někteří lidé předpovídali dramatické utkání, ale kromě dýmovnic byl fotbal klidnou záležitostí. Dokonce jsem nezaznamenal ani náznaky avizované odplaty za nedávný střet fanoušků Sigmy a Boheminas. Policie sice hlídkovala kolem stadionu, ale zasahovat nemusela,“ pokračoval Novotný, který se na zápasy, pokud mu to čas dovoluje, vždy rád podívá i osobně.

Zápas se Spartou vnímal jako obyčejné ligové střetnutí a podívat na něj se šel ze zájmu, ne kvůli soupeři Olomouce.

„Pro mě zápas nebyl ničím specifický, ale pro některé další fanoušky asi ano, protože jich přišlo o necelou třetinu víc, než obvykle,“ pokračoval.

Na hokeji podle něj v souvislosti s hraným play-off počet diváků v poslední době výrazně stoupl: „Byl bych rád za to, kdyby lidi častěji chodili na zimní stadion. V základní části návštěvnost nebyla moc povzbudivá, teď to však konečně stojí za to.“

Hokej podle Novotného v Olomouci netrpí stejnými problémy s fanoušky jako fotbal.

„Rivalita na ledě je znatelná při zápasech s Brnem nebo Šumperkem. Myslím si však, že ji doprovází dobrá atmosféra. Zejména pro lidi, kteří se na zápasy chodí jen podívat a ne poprat. Rozdíl mezi fotbalem může být způsobený i tím, že hokejová Mora nehraje nejvyšší soutěž,“ zhodnotil situaci Novotný.

S včerejším dnem byl Jakub Novotný spokojený stejně jako mnozí jiní příznivci sportu „Nijak sem kvůli utkáním neupravoval svůj program, jen jsem trošku rychleji spěchal z práce, aby mi neušel začátek,“ pokračoval dále.

Na velké oslavy se večer už nechystal: „Po hokeji půjdu domů spát. Ráno musím zase do práce, takže oslavy dnes neplánuji. Navzdory tomu předpokládám, že s hokejem budu spokojený. I kdyby však naši prohráli, nic se neděje, protože série je nakloněná na dobrou stranu – tu naši,“ dodal Novotný a jako správný fanoušek pospíchal na tribunu zimního stadionu.