Na konci prvního poločasu tak hodlají dát najevo svou nespokojenost hromadným odchodem z tribun.

Informuje o tom prohlášení podepsané Fanoušci společně na webových stránkách ultras12.cz, které spravují skalní olomoučtí fans.

„Vyzýváme fanoušky, aby na protest proti situaci v klubu SK Sigma Olomouc opustili v prvním poločase utkání s Jihlavou ve 35. minutě tribuny a vrátili se až po přestávce," píší fanoušci v prohlášení.

„Události posledních dnů a zejména celého letošního roku v nás stále vzbuzují obavy o osud SK Sigmy Olomouc. Finančně zabezpečený klub považujeme za důležitou věc. Nicméně prodej hráčů není jedinou možnou cestou, jak toho dosáhnout. Své výhrady na fungování klubu jsme na začátku sezony zveřejnili v otevřeném dopise, bohužel však stále přetrvávají," vysvětlují.

Příznivce rozlítil především poslední prodej Martina Pospíšila do Plzně. Už v letní přestávce do týmu úřadujícího mistra zamířil Tomáš Hořava.

„Cesta k ekonomické, společenské a sportovní prosperitě jsou například evropského poháry. Konstatování jednoho ze spoluvlastníků klubu, že nás tam nepustila UEFA, považujme za absurdní. Takové myšlení brzdí olomoucký fotbal. Z těchto důvodů vyzýváme rovněž ostatní příznivce SK Sigma Olomouc ke kultivovanému protestu," píší fanoušci.

„Abych řekl pravdu, tak jsem nad tím nepřemýšlel. Soustředím se na svou práci. Je to názor fanoušků, který těžko můžu ovlivnit. Martin Pospíšil odešel, tak musím přemýšlet nad tím, jak ho nahradit. Nemyslím si, že bych to měl řešit, pro mě je důležité věnovat se mužstvu," řekl kouč Martin Kotůlek.