Na Faltu, jenž odehrál velmi solidní jaro (2 góly 
a 4 asistence), se přitom velmi konkrétně vyptávala Mladá Boleslav, čtvrtý celek uplynulé sezony Synot ligy. „Zájem tam určitě byl, lidé 
z Mladé Boleslavi se mnou komunikovali. Ale teď jsem tady, zatím se to neuskutečnilo a dokud to nebude na papíře, jsem hráčem Olomouce," řekl třiadvacetiletý fotbalista, který nechce na neúspěšný transfer příliš myslet.

„Byl bych rád, kdyby to vyšlo a někam bych se 
v kariéře posunul. Ale kdybych na to furt myslel, asi by mě to zabilo. Nesmím si to připouštět, musím ještě trochu přidat a třeba se to 
v budoucnu podaří."

A v Sigmě bude mít prostor ke zlepšení. „Cítím od trenéra Jílka důvěru. Pod ním jsem toho odehrál dost a myslím, že i teď ve druhé lize je šance, že budu hrávat," konstatoval Falta.

ODEJDE ŠTĚPÁN?

Odlišná situace je naopak 
u jednatřice­tiletého Vojtěcha Štěpána, jenž v loňském ročníku odehrál pouhých 220 minut. V sobotu proti Katovicím nebyl ani na lavičce náhradníků. „S Vojtou jsme nějakým způsobem domluveni, ale je to spíš otázka na vedení. Zraněný není, je normálně s námi, ale tentokrát se prostě nevešel při té konkurenci, kterou tady máme, do nominace. Řešíme to s ním individuálně, uvidíme, jak se ty věci budou vyvíjet dál," upřesnil Václav Jílek.

Autor: MICHAL KVASNICA