Od začátku po hřišti doslova létal a jako by chtěl potvrdit slova španělského trenéra Carlose Alóse, který před zápasem právě rodáka z Dolní Dobrouče jmenoval jako hráče, který jej v olomouckém dresu nejvíc upoutal.

Po prvním zápase předkola Evropské ligy to bude platit dvojnásob. Falta na křídle motal hlavy kazašským bekům, vytvářel šance pro spoluhráče, na druhý gól Sigmy přihrál Václavu Pilařovi.

„Jen škoda, že jsme nedali gólů víc,“ litoval po utkání.


Jak spokojený jste s vítězstvím 2:0 vzhledem k průběhu zápasu?
Jsme spokojení. Chtěli jsme vyhrát a to se podařilo. Šancí jsme ale měli víc a mohlo to skončit vyšším rozdílem. Výsledek 2:0 ale samozřejmě bereme. Do našeho vyloučení jsme kontrolovali hru. Toho okamžiku je škoda. Já jsem to tedy ani neviděl, takže to nemůžu hodnotit. Soupeř pak z ale z toho trestňáku trefil tyčku, nadechl se a chytil lauf. Pak už se těžko bránili. Povedlo se nám ale udržet udržet nulu, což je do odvety strašně důležité.

Do zápasu jste vlétli ve velkém stylu. To se projevilo, jak moc se na Evropskou ligu těšíte?
Do každého zápasu chceme vstoupit aktivně. Dnes se to podařilo. Prosazovali jsme se a byli jsme nebezpeční. Pomohl nám i první gól, který krásně trefil Sláďa (Martin Sladký – pozn. Red.). Až do toho našeho vyloučení to bylo dobré, pak už bohužel složitější.

Čekali jste, že soupeře budete takhle přehrávat? Přece jen se mluvilo o jejich zatažené obraně a vítězství nad Alkmaarem
Hráli to, co jsme čekali. Byli v bloku a čekali na brejky. Kluci vzadu si to ale skvěle pohlídali. Dobře, že jsme se prosadili my směrem dopředu. Měli jsme skvělý pohyb. Od začátku nám vycházely věci a dostali jsme se tak do hry. Viděli jsme, že se s nimi dá hrát. Ale trochu mě překvapilo, že jsme se tam dostávali tak lehce. Pramenily z toho šance a pak i góly.


Před druhým gólem, na který jste přihrál netypicky pravou nohou, jste si vyměnili místa na krajích zálohy s Václavem Pilařem. Vyhovovalo vám to, hrát přes nohu?
V každém zápase chcete na soupeře něco zkusit. Přehodili jsme se hned na začátku druhého poločasu. Myslím, že nám to oběma vyhovovalo. Uvidíme, třeba se takhle budeme měnit častěji.

Soupeř vás v závěru zmáčknul a měl i šance. Nakonec asi bylo důležitější, že jste sami gól nedostali, než že se nepovedlo vstřelit ještě třetí, že?
Jak jsem říkal. Po vyloučení dali tyčku, ožili a my jsme logicky začali hrát víc zezadu. Už jsme neměli přesilovku a nechtěli jsme se za toho stavu hnát zbytečně dopředu. Myslím si, že 2:0 je super výsledek do odvety. Hlavní je opravdu to, že jsme doma nedostali gól. I kdyby to bylo třeba 3:1, tak by to bylo pro nás v odvetě těžší. Když se nám naopak podaří dát gól u nich, tak věřím, že už to zvládneme.

Vy sám jste odehrál závěr zápasu jako obránce. Jaké to bylo přeorientovat se během chvilky?
Vždycky je to komplikace. Už jsem tam ale zaskakoval, když Michal Vepřek nemohl hrát. Ten post jsem hrál už dřív a nemám s tím velký problém. Věřím, že jsem se s tím popasoval dobře.

Byla to už zkouška na Almaty?
Uvidíme, jak to trenér poskládá. Necháme se překvapit.

Co od odvety čekáte? Tamní prostředí bývá náročné. Ať už kvůli vedru, nebo stadionu.
Myslím, že vedro by nemělo hrát takovou roli. Bude to pro oba stejné, i když na to jsou možná trochu víc zvyklí. Doma jsou každopádně hodně silní a bude to těžký zápas. Ale pokud se nám podaří dát gól, tak to bude dobré.

Jak těžké bude teď přeladit na ligu?
Určitě nesmíme mít hlavy v Almaty. Zápas na Slovácku chceme zvládnout, a teprve pak se můžeme začít soustředit na odvetu a na ten výlet.