Byl to zápas, který měl napovědět o tom, zda se Sigma dokáže udržet u špice tabulky i nadále.

„Na jaře se nám dosud nepodařilo přivézt body z venku, dvakrát jsme prohráli. Byly nějaké pochyby ohledně naší výkonnosti, ale tohle je, myslím, jasná a pádná odpověď,“ prohlásil spokojený kouč Jílek po vítězství 3:2.

Jeho mužstvo odehrálo jeden z nejlepších zápasů této části sezony.

„S Plzní byl výkon ještě silnější a výraznější,“ vzpomenul Jílek na otevírací bitvu jara, která skončila bez branek. Na Dukle byli jeho svěřenci odměněni třemi body.

„Byla tam spousta povedených akcí, spousta kombinací. Konečně jsme zjednodušili hru a hráli do brány a neobehrávali to donekonečna jen kolem šestnáctky,“ pochvaloval si Jílek výkon celého týmu.

ŘEZNÍČEK NAPODOBIL DRULÁKA

Jeden muž ale mezi ostatními jasně vyčníval – Jakub Řezníček.

Zimní posila o sobě konečně dala vědět naplno. V pátém zápase za Sigmu nasázela tři góly a premiérovým hattrickem v lize se zapsala mezi klubové legendy. Hattrick ve venkovním zápase totiž vstřelil pouze Radek Drulák v roce 1990.
Za Řezníčkovo vzepětí může i olomoucký trenér.

„Měli jsme spolu takový pohovor. Myslím, že ten hráč má na daleko víc, než co předvedl v předchozích utkáních. Nejdůležitější bylo, že Kuba si to uvědomil a že s tou informací dobře pracoval. Rezervy tam viděl sám,“ prozradil Jílek.

Výsledek se dostavil velice rychle.

„V zápase tomu šel daleko víc naproti, a to nemyslím, jen co se týká jeho gólového vyjádření, které je odměnou za práci, jež hráč v zápase udělá. Mluvím o presinkové činnosti, aktivitě, agresivitě i efektivitě, kdy udržel spoustu míčů a uhrál je pro nás. Taková byla moje představa, že bude hrát, a jednoznačně to naplnil,“ chválil Jílek.

Zdá se, že pohovory mezi oběma muži by se mohly konat častěji.

„Kdyby to tak fungovalo, že mu vždycky promluvím do duše a dá tři branky… Takhle jednoduché to ale asi nebude,“ usmál se Jílek.

KLÍČOVÁ ROLE HROTOVÉHO HRÁČE

Právě na (střeleckých) výkonech Řezníčka plánuje Sigma stavět i ve zbytku sezony.

„Je naprosto klíčové a rozhodující, jak hraje hrotový hráč, útočník číslo jedna. On tuto pozici má, ale musí ji obhájit v každém utkání. Nároky jsou na něj velké a přišel sem s tou vizí, že to zvládne. Pevně doufám, že mu tenhle zápas pomůže hlavně psychicky pro sebevědomí a že bude i v dalších utkáních platným a nebezpečným hráčem,“ věří Jílek.

Útočník, který na Hanou přišel na hostování z Plzně, bude chtít Sigmě vystřílet účast v evropských pohárech.
Olomoucký tým je po 22 kolech jen dva body za stříbrnou příčkou, kterou okupuje Slavia. Na třetí Liberec Hanáci ztrácejí jediný bod. Na čtvrté místo Sigmy si naopak brousí zuby Jablonec. Spící Sparta pak ztrácí čtyři body.

V Sigmě ale víc než na poháry teď myslí na nadcházející ligový duel s Jihlavou.

„Z pohledu postavení v tabulce, prognóz i našich předsevzetí je vítězství na Dukle obrovsky důležité. Tím jsme dorovnali ztrátu z domácího utkání s Karvinou. Ale zase na druhou stranu říkám, že ty body z Dukly budou v uvozovkách zbytečné, pokud je nepotvrdíme doma s Jihlavou,“ varoval Jílek před dalším domácím klopýtnutím.

Fanoušci tak mohou s napětím vyhlížet sobotu, která ukáže, zda se Řezníček znovu zachová jako opravdový tahoun.