V naší české kotlině byl oheň na střeše, když olomoucká Sigma v domácím prostředí jen remizovala s Framem Reykjavík a postup si zajistila až ve druhém poločase odvety na Islandu. Jenže v úvodu sezony se v prvních ostrých zápasech trápili i ostřílenější evropské kluby.

Tak třeba Galatasaray Istanbul českého reprezentanta Milana Baroše uhrál s Tobolem Kostanaj v Kazachstánu remízu a doma až do nastaveného času neměl jistotu, že se nebude prodlužovat.

Kodaňská Bröndby nezvládla úvodní domácí utkání s Florou Tallin a nepříznivý výsledek 0:1 zažehnala až výhrou 4:1 v Estonsku.

Ještě hůř dopadli dva účastníci loňské Ligy mistrů. Dánský Aalborg vypadl s bosenskou Slavijí Sarajevo a kyperský Anorthosis Famagusta nestačil po prodloužení na černohorský Petrovač.

O titul největší senzace se ale ucházejí dva jiné celky. FK Karabach z Ázerbájdžánu navázal na remízu 0:0 z prvního zápasu a ukončil evropské účinkování slavného norského Rosenborgu Trondheim.

Překvapením podobného kalibru je také postup lichtenštejnského FC Vaduz přes skotský Falkirk, který má přesah i do českého fotbalu. Právě Vaduz bude soupeřem Slovanu Liberec ve třetím předkole.