Před čtyřmi měsíci zmáčkl Pavel Nedvěd tlačítko, kterým spustil internetový prodej vstupenek na domácí Euro.

Přestože Grande Paolo s velkým zájmem počítal a v koutku duše společně s předsedou šampionátu Petrem Fouskem doufal ve vyprodání, realita předčila všechna očekávání.

Vstupenky na zápasy české jednadvacítky a moravské skupiny A byly i díky velmi solidním cenám během pár dnů vyprodány. Rychle zmizely i lupeny z druhé vlny prodeje.

V posledních dnech se mi ozývají kamarádi s prosbou o zázračné sehnání lístků.

"Je mi jedno, na jaký zápas. Nemáš něco?" ptají se. Musím je bohužel odmítat, přece jen pár dní před začátkem už prostě není kde brát.

O tom, že jsou regule UEFA přísné a že se nepůjde dostat všude, jsme se včera přesvědčili i my z Olomouckého deníku, když nás její zástupci nenechali vyfotit se na tribuně Androva stadionu.

Nicméně právě narůstající zájem těch, kteří si na poslední chvíli uvědomili, že by fotbalové hvězdy budoucnosti rádi viděli na vlastní oči, dokazuje, že nás čeká akce, která v Česku nemá obdoby. A která je tady dost možná na dlouhou dobu naposled.

Vzpomínkou na nedávno skončené mistrovství světa v hokeji se tedy nenechejme zmást, že se v Olomouci bude konat pouze béčkový turnaj.

Naopak, příští dva týdny budou velkým fotbalovým svátkem, na který bude upřena pozornost celé Evropy.

A vy, co lístky máte, si jich važte.

Michal Kvasnica, spolupracovník sportovní redakce Deníku

Euro U21 v Olomouci. Pouták Ilustrační foto.