„Naším cílem bylo si užít fotbal, ten jsme si tedy rozhodně splnili. Náš hlavní cíl byl samozřejmě turnaj vyhrát a myslím, že to byl společný cíl všech hráčů a všech firem. Vítěz ale může být jen jeden. I když nám o vlásek unikl postup do finále, z našeho medailového umístění máme radost. A motivaci se příště posunout zase o příčku výš," říká kapitán týmu Martin Liška.

Hráči firmy z Lutína mohou být na svůj výkon na turnaji hrdí. Ač sice ani jednou nevyhráli, tak na druhou stranu ani neprohráli v základní hrací době. Po remízách v základní skupině s výběry Jtektu a M.L.S. Holice totiž pak v semifinále velkou část hrací doby vedli proti pozdějšímu celkovému vítězi, hranickému SSI Schäfer. Nakonec padli 3:4 po následných penaltách.

„V semifinále jsme ukázali, že se můžeme vyrovnaně měřit i s celkovým vítězem. Bohužel nám ke konci chybělo jen pár minut a pak rozhodly penalty. I když pro nás znamenaly nakonec jen zápas o třetí místo, celý tým je se svým výkonem spokojený. Překonali jsme náš loňský výsledek, míříme tedy postupně nahoru," pokračuje s lehkým úsměvem.

Fotbalisté SK Bělkovice-Lašťany a jejich oslava.
I. A třída, sk. B: Bratrské derby koučů, odvolaná penalta i emoce v Bělkovicích

A aby to mohlo být lepší i příští rok, plánují se reprezentanti firmy Edwards zúčastnit turnaje i příště. A jejich kapitán ví, že bez zapracování na jistých věcech se znovu výš se svými spoluhráči neposune.

„Zapracovat budeme muset na obranné hře. Ne vždy jsme byli postavení tak, jak bychom potřebovali a dostali jsme dost zbytečných branek. Bylo vidět, že v zápasech ve skupině jsme se teprve sehrávali k výkonům, které bychom příště chtěli předvádět během celého turnaje," zakončil Liška sebevědomě.